Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Nie dadzą wykupić mieszkania

2008-05-15

Nie dadzą wykupić mieszkania

Katowickie mieszkania komunalne stanowią kość niezgody między władzami a najemcami. Sprzedaż lokali komunalnych jest tam możliwa tylko w tych budynkach, gdzie wcześniej zawiązała się wspólnota mieszkaniowa.

Katowickie mieszkania komunalne stanowią kość niezgody między władzami a najemcami. Sprzedaż lokali komunalnych jest tam możliwa tylko w tych budynkach, gdzie wcześniej zawiązała się wspólnota mieszkaniowa – informuje „Dziennik Zachodni”.

Na podobnych zasadach nieruchomościami komunalnymi rozporządza się w Chorzowie i Świętochłowicach. W obu miastach prowadzona polityka spotyka się z protestami najemców. W Świętochłowicach presja społeczna była tak duża, że władze przygotowują projekt nowej uchwały o bezprzetargowej sprzedaży gminnych lokali mieszkalnych, która zastąpi dotychczasową, od trzech lat blokującą możliwość wykupu w tych budynkach, gdzie nie było wspólnot – czytamy dalej.

W Chorzowie już od listopada zeszłego roku sytuacja jest taka sama jak w Katowicach. Po kilkunastoletnim okresie wyprzedawania swoich zasobów najemcom na preferencyjnych warunkach, każdorazowo przysługiwała im ulga w wysokości 70 lub 80 proc. Obecnie miasto odstępuje od stosowania bonifikaty. Z początkiem czerwca najemca nadal będzie mógł wykupić lokal, tam gdzie jest wspólnota, jednak już bez zniżki.

Źródło: „Dziennik Zachodni” 13.05.2008 | 2008-05-15

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Deweloperzy

);