Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Najemca kupi bez przetargu

2009-02-25

Najemca kupi bez przetargu

Organy Skarbu Państwa i jednostki samorządu terytorialnego będą mogły sprzedawać w trybie bezprzetargowym także budynki o charakterze użytkowym, w których jest tylko jeden lokal.

Organy Skarbu Państwa i jednostki samorządu terytorialnego będą mogły sprzedawać w trybie bezprzetargowym także budynki o charakterze użytkowym, w których jest tylko jeden lokal – informuje „Gazeta Prawna”.
 
Jak czytamy dalej, umożliwi to jedna z projektowanych zmian ustawy o gospodarce nieruchomościami. Do tej pory w takim trybie podmioty publiczne sprzedawały najczęściej lokale użytkowe położone w budynkach wielolokalowych. Dzięki zmianie możliwe będzie również bez konieczności przeprowadzania przetargu zbywanie budynków, w których znajduje się tylko jeden lokal użytkowy, zajmowany w całości przez jednego najemcę – dodaje dziennik.

Kolejną ważną zmianą jest przepis wprowadzający obowiązek zawierania przez podmioty publiczne w trybie przetargu umów użytkowania lub dzierżawy na czas dłuższy niż trzy lata lub czas nieoznaczony – zaznacza „Gazeta Prawna”. Istotna zmiana dotyczy warunków i zasad udzielania bonifikat od ceny nieruchomości zbywanych przez podmioty publiczne.

 

Źródło: „Gazeta Prawna” 25.02.2009 | 2009-02-25

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźgaraże na wynajemdomy poszukiwane do wynajęciadziałki na wynajemmieszkania na sprzedaż powiat Koneckimieszkania na wynajem powiat Miechowskimieszkania na sprzedaż gmina Jutrosinlokale użytkowe na sprzedaż gmina Lubańmieszkania na sprzedaż w Głębokiemieszkania na sprzedaż w Smolągumieszkania na wynajem w Biskupicach

Deweloperzy

);