Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Najemca kontra właściciel. Co nam przeszkadza?

Magdalena Hojniak | 2019-09-19

Najemca kontra właściciel. Co nam przeszkadza?
Najemcom przeszkadzają wizyty właściciela bez uprzedzenia

Relacje pomiędzy właścicielami a najemcami nie zawsze układają się pomyślnie.

Wkrótce do największych polskich miast ściągną studenci stanowiący jedną z najliczniejszych grup nabywców. Każdy kto wynajmował mieszkanie lub sam był najemcą wie, że relacje pomiędzy stronami nie zawsze układają się najlepiej. Winę nieporozumień można znaleźć zarówno u właścicieli mieszkań, jak i lokatorów. Nie do rzadkości należą bowiem sytuacje, w których choć mieszkanie powinny zajmować 2 osoby, faktycznie mieszkają 3, a sąsiedzi nieustannie skarżą się na hałas. Problematyczne okazują się również niezapowiedziane wizyty „kontrolne” czy braki w podstawowym wyposażeniu mieszkania.

Zapytaliśmy czytelników portalu KRN.pl, jakie zachowania najemców najbardziej przeszkadzają wynajmującym. Okazuje się, że największy problem stanowi nieszanowanie rzeczy – takiej odpowiedzi udzieliło 42,9 głosujących. Na opóźnienia w opłatach wskazało 40,5 proc. respondentów. Doniesienia sąsiadów na głośne zachowanie lokatorów jest postrzegane jako najbardziej przeszkadzające zachowanie przez 9,5 proc. czytelników. Co ciekawe, podnajmowanie mieszkania irytuje 7 proc. osób.

Przyglądając się spostrzeżeniom najemców na temat niemile widzianych zachowań właścicieli, można zauważyć, że najtrudniej zaakceptować wizyty bez uprzedzenia, co przyznaje 37,1 proc. uczestników sondy KRN.pl. Okazuje się, że dla 28,6 proc. najemców poważnym problemem jest niechęć do finansowania napraw. Ponad 17 proc. wskazało zarówno na oszczędzanie na wyposażeniu, jak i zmianę warunków najmu.  

Źródło: KRN.pl | 2019-09-19

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


4.3

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (3)

bium ⋅ 28-01-2020 | 05:40

@mec, tu nie ma żadnych ogólników. To czysta i smutna prawda. Chore prawo, które nie pozwala Ci chronić swojego mienia często najcenniejszego w zyciu, mieszkania, domu o wartosci czesto kilkuset tysiecy... Najgorsze jest to, że nawet wyrzucenie czlowieka siłą, choć powinno być w pełni usprawiedliwione jest zakazane. A jesli wyrzucisz bez cackania się taką parę, badz co gorsza ciężarna, zaraz znajdzie sie jakiś marny dziennikarzyna, który zrobi z tego sensację. Ludzie się nie zlitują nad włascicielem, tym bardziej ze społeczenstwo jest wychowywane w sposób : „Na biednego nie trafiło”... My jako wlasciciele jestesmy skazani na naprawde porządna selekcję najemcow, pociesza jedynie fakt, iż wiekszosc ludzi jednak płaci, a takie patologiczne odpady ludzkie, ktore żerują na cudzym zdarzają się sporadycznie.

mec ⋅ 25-09-2019 | 19:50

@stan - piszesz ogólniki, daj przykłady a nie wylewasz swoje frustracje.

stan ⋅ 25-09-2019 | 09:08

Najgorsze jest bandyckie "prawo",gdzie lokator ma wielsze prawa od wlasciciela ! Nigdzie na swiecie tak nie ma ! Powinno być jak w USA, jeśli lokator przestrzega wymogow najmu,placi to mieszka ale kiedy cos nie tak czyni i nie placi ,wlascieciel może go usuwac w każdej chwili i tak powinno być w Polsce ! Obecne bandyckie "prawo" w Polsce chroni lajdakow,oszustow ,a przez to działa dla obu stron zle,bo wlasciciel obawia się wynajac mawet uczciwym,a uczciwi maja problem z wynajmem.To jest bandyckie "prawo" ! To musi byc zmienione. Wlasciel zaplacil za swoje mieszkanie,dom i tylko on ma prawo dysponowac.Wiadomo,ze jesli lokator jest dobry i placi,kazdy wlasciciel go trzyma z przyjemnoscia ale kiedy jest nieuczciwy,nie placi to von !!!!!!!!!!

Pokaż wszystkie komentarze (3)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy do kupieniamieszkania do kupieniagaraże do kupieniadomy na sprzedaż powiat Grójeckilokale użytkowe na sprzedaż powiat Oławskidomy na sprzedaż gmina Białobrzegimieszkania na wynajem gmina Harasiukimieszkania na sprzedaż w Zakrzewo-Zalesiumieszkania na sprzedaż w Szczawiniedomy na sprzedaż w Sawie

Deweloperzy

);