Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Na zmiany wysokości rat poczekamy dłużej

Magdalena Hojniak | 2018-02-09

Na zmiany wysokości rat poczekamy dłużej

Pomyślna sytuacja makroekonomiczna pozwala utrzymać korzystne warunki dla klientów banków. Stopy procentowe nadal bez zmian.

Dobre nastroje konsumenckie, wzrost płac i zatrudnienia oraz wypłaty świadczeń sprawiają, że popyt krajowy wciąż wzrasta, a to przekłada się na coraz lepszą koniunkturę. Dzięki temu odnotowany w 2017 r. wzrost PKB ukształtował się na poziomie 4,6 proc. Dostępne dane pokazują, że polska gospodarka rozwija się coraz dynamiczniej, na co wpływ ma także eksport polskich produktów poza granice kraju. Ponadto zaobserwowano poprawę w zakresie inwestycji, przede wszystkim publicznych, a także zwiększenie nakładów na środki trwałe przedsiębiorstw.

Na podstawie dostępnych przesłanek eksperci Narodowego Banku Polskiego prognozują, że dobre wyniki makroekonomiczne przez najbliższy czas utrzymają się na zadowalającym poziomie. Inflacja powinna pozostać w granicach celu inflacyjnego. Wszystkie te czynniki pozwoliły na zachowanie dotychczasowych wartości stóp procentowych, o czym zadecydowano na posiedzeniu Rady Polityki Pieniężnej 6-7 lutego br. Zdaniem ekspertów pozostawienie obecnie obowiązujących stóp pozwoli utrzymać równowagę makroekonomiczną.

Na niezmienianie stóp procentowych od dłuższego czasu decyduje się również Europejski Bank Centralny. Oznacza to, że stopa depozytowa nadal pozostanie poniżej zera.  

Źródło: KRN.pl | 2018-02-09

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


2.7

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

Prezenter inwestycji

Super Oferta

Willa Słowicza
Domy Piltza 16
Budynek mieszkalny przy ul....
Oaza Bronowice
Wynajem pomieszczeń biurowych...
Sand Hotel ****

Willa Słowicza

Kraków, Bronowice, ul. W. E.... 

Domy Piltza 16

Kraków, Dębniki, ul. dr. J. Piltza 

Budynek mieszkalny przy ul....

Kraków, Krowodrza, ul. Kazimierza... 

Oaza Bronowice

Kraków, Bronowice, ul. Stańczyka 

Wynajem pomieszczeń biurowych...

Opole, ul. Głogowska 

Sand Hotel ****

Kołobrzeg, ul. Zdrojowa 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy do kupieniakamienice na sprzedażgaraże do kupienialokale użytkowe na wynajem powiat Pabianickimieszkania na wynajem powiat Grodziskimieszkania na wynajem gmina Chrzanówlokale użytkowe na wynajem gmina Głubczycedomy na wynajem w Krasnopoludomy na sprzedaż w Krajewo-Łętowiemieszkania na wynajem w Józefowie

Deweloperzy