Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Na zmiany wysokości rat poczekamy dłużej

Magdalena Hojniak | 2018-02-09

Na zmiany wysokości rat poczekamy dłużej

Pomyślna sytuacja makroekonomiczna pozwala utrzymać korzystne warunki dla klientów banków. Stopy procentowe nadal bez zmian.

Dobre nastroje konsumenckie, wzrost płac i zatrudnienia oraz wypłaty świadczeń sprawiają, że popyt krajowy wciąż wzrasta, a to przekłada się na coraz lepszą koniunkturę. Dzięki temu odnotowany w 2017 r. wzrost PKB ukształtował się na poziomie 4,6 proc. Dostępne dane pokazują, że polska gospodarka rozwija się coraz dynamiczniej, na co wpływ ma także eksport polskich produktów poza granice kraju. Ponadto zaobserwowano poprawę w zakresie inwestycji, przede wszystkim publicznych, a także zwiększenie nakładów na środki trwałe przedsiębiorstw.

Na podstawie dostępnych przesłanek eksperci Narodowego Banku Polskiego prognozują, że dobre wyniki makroekonomiczne przez najbliższy czas utrzymają się na zadowalającym poziomie. Inflacja powinna pozostać w granicach celu inflacyjnego. Wszystkie te czynniki pozwoliły na zachowanie dotychczasowych wartości stóp procentowych, o czym zadecydowano na posiedzeniu Rady Polityki Pieniężnej 6-7 lutego br. Zdaniem ekspertów pozostawienie obecnie obowiązujących stóp pozwoli utrzymać równowagę makroekonomiczną.

Na niezmienianie stóp procentowych od dłuższego czasu decyduje się również Europejski Bank Centralny. Oznacza to, że stopa depozytowa nadal pozostanie poniżej zera.  

Źródło: KRN.pl | 2018-02-09

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


2.7

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

Prezenter inwestycji

Super Oferta

Działka inwestycyjna
Inwestycja Cieślewskiego 7A
Oaza Bronowice
Sand Hotel ****
Osiedle Lawendowa 3
Enklawa Białowieska

Działka inwestycyjna

Kraków, Dębniki, ul. F. Pokutyńskiego 

Inwestycja Cieślewskiego 7A

Kraków, Prądnik Czerwony, ul. E.... 

Oaza Bronowice

Kraków, Bronowice, ul. Stańczyka 

Sand Hotel ****

Kołobrzeg, ul. Zdrojowa 

Osiedle Lawendowa 3

Zielonki, ul. Lawendowa 

Enklawa Białowieska

Nieznany Bór 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźgaraże do kupieniadziałki do kupieniahale i magazyny na sprzedażmieszkania na sprzedaż powiat Garwolińskilokale użytkowe na wynajem powiat Ostródzkidomy na wynajem gmina M. Elbląglokale użytkowe na sprzedaż gmina Janowiec Wielkopolskimieszkania na sprzedaż w Pierławkachdomy na wynajem w Grądnikdomy na sprzedaż w Józefowie Dużym

Deweloperzy