Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Na zmiany wysokości rat poczekamy dłużej

Magdalena Hojniak | 2018-02-09

Na zmiany wysokości rat poczekamy dłużej

Pomyślna sytuacja makroekonomiczna pozwala utrzymać korzystne warunki dla klientów banków. Stopy procentowe nadal bez zmian.

Dobre nastroje konsumenckie, wzrost płac i zatrudnienia oraz wypłaty świadczeń sprawiają, że popyt krajowy wciąż wzrasta, a to przekłada się na coraz lepszą koniunkturę. Dzięki temu odnotowany w 2017 r. wzrost PKB ukształtował się na poziomie 4,6 proc. Dostępne dane pokazują, że polska gospodarka rozwija się coraz dynamiczniej, na co wpływ ma także eksport polskich produktów poza granice kraju. Ponadto zaobserwowano poprawę w zakresie inwestycji, przede wszystkim publicznych, a także zwiększenie nakładów na środki trwałe przedsiębiorstw.

Na podstawie dostępnych przesłanek eksperci Narodowego Banku Polskiego prognozują, że dobre wyniki makroekonomiczne przez najbliższy czas utrzymają się na zadowalającym poziomie. Inflacja powinna pozostać w granicach celu inflacyjnego. Wszystkie te czynniki pozwoliły na zachowanie dotychczasowych wartości stóp procentowych, o czym zadecydowano na posiedzeniu Rady Polityki Pieniężnej 6-7 lutego br. Zdaniem ekspertów pozostawienie obecnie obowiązujących stóp pozwoli utrzymać równowagę makroekonomiczną.

Na niezmienianie stóp procentowych od dłuższego czasu decyduje się również Europejski Bank Centralny. Oznacza to, że stopa depozytowa nadal pozostanie poniżej zera.  

Źródło: KRN.pl | 2018-02-09

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


2.7

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

Prezenter inwestycji

Super Oferta

CHE162PI47
Sand Hotel ****
Apartamenty Lema
Oaza Bronowice
Osiedle Klonowe 14

CHE162PI47

Kraków, ul. J. Chełmońskiego 

Sand Hotel ****

Kołobrzeg, ul. Zdrojowa 

Apartamenty Lema

Kraków, Grzegórzki/Dąbie, ul. S. Lema 

Oaza Bronowice

Kraków, Bronowice, ul. Stańczyka 

Osiedle Klonowe 14

Wieliczka 
Super oferta: / poprzednia następna