Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Na plusie

2011-06-03

Na plusie

Na rynku biurowców zanotowano wzrost popytu na nowoczesną powierzchnię biurową, przy jednoczesnym spadku poziomu pustostanów.

Szczególna aktywność rynku biurowców w Polsce zanotowana została w Warszawie. Jednak polski rynek nieruchomości komercyjnych jako całość również odnotował wzrost podaży i atrakcyjności wśród inwestorów, najemców i deweloperów - podają autorzy raportu ‘Rynek komercyjny w Polsce’ przygotowanego przez firmę CB Richard Ellis.

Na rynku biurowców zanotowano wzrost popytu na nowoczesną powierzchnię biurową, przy jednoczesnym spadku poziomu pustostanów. Całkowita wynajęta powierzchnia biur w samej Warszawie wyniosła niemal 200 tys. m kw. (dane za I kwartał 2011 roku), co stanowi dotychczas najwyższy poziom w ujęciu kwartalnym. W stolicy odnotowujemy powolny wzrost stawek czynszu za najlepsze powierzchnie w najlepszych lokalizacjach. (…) Gwałtownych wzrostów jeszcze jednak nie widać – powiedziała Joanna Mroczek, dyrektor działu badań rynku i doradztwa w firmie CBRE.

Całkowita podaż nowoczesnej powierzchni biurowej w Polsce wynosi obecnie 3,5 miliona m kw. Obecnie budowanych jest około 405.000 m kw. biur, z których 32% jest już wynajęta w ramach przedwstępnych umów najmu. Poza Warszawą wzrost zainteresowania deweloperów i najemców zaobserwowano w Krakowie i Łodzi. Największy spadek wskaźników powierzchni niewynajętych nastąpił we Wrocławiu i Krakowie.

 

Czytaj więcej newsów

Czytaj pełną wersję raportu

Źródło: e-biurowce.pl | 2011-06-03

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy na zamianęmieszkania na zamianędomy na sprzedażlokale użytkowe na wynajem powiat Kieleckidomy na sprzedaż powiat Złotowskimieszkania na sprzedaż gmina Wschowalokale użytkowe na sprzedaż gmina Osiekmieszkania na sprzedaż w Rakowo-Boginiedomy na sprzedaż w Skrzynce Małejdomy na sprzedaż w Studzionkach

Deweloperzy

);