Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Można ubiegać się o zwrot części nieruchomości

2009-01-09

Można ubiegać się o zwrot części nieruchomości

Sejm uchwalił dzisiaj nowelizację ustawy o gospodarce nieruchomościami, która umożliwia właścicielom ubieganie się o zwrot niewykorzystanej pod inwestycję publiczną części nieruchomości, z której zostali wywłaszczeni.

Sejm uchwalił dzisiaj nowelizację ustawy o gospodarce nieruchomościami, która umożliwia właścicielom ubieganie się o zwrot niewykorzystanej pod inwestycję publiczną części nieruchomości, z której zostali wywłaszczeni – donosi portal Gazeta.pl.

Nowelizację poparło 420 posłów, nikt nie był przeciw i nikt nie wstrzymał się od głosu. Jak czytamy dalej, prawo do ubiegania się o zwrot części nieruchomości będzie przysługiwać także użytkownikom wieczystym oraz spadkobiercom. Do tej pory prawo do ubiegania się o zwrot mieli tylko ci, których cała nieruchomość nie została wykorzystana „do realizacji celu publicznego", czyli budowy drogi, szkoły lub stadionu. Wejście w życie nowelizacji oznacza zrównanie praw wywłaszczonych właścicieli.

 

Źródło: Gazeta.pl 9.01.2009 | 2009-01-09

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości poszukiwane do wynajęciamieszkania na sprzedażinne nieruchomości do kupienialokale użytkowe na wynajem powiat Strzelińskidomy na sprzedaż powiat Tomaszowskidomy na wynajem gmina Opole Lubelskiedomy na sprzedaż gmina Jaworzemieszkania na wynajem w Dzbaniedomy na sprzedaż w Nowej Dąbrowejmieszkania na wynajem w Dobroszowie

Deweloperzy

);