Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Możliwości rozwoju kolei w Polsce

2010-05-12

Możliwości rozwoju kolei w Polsce

Środki finansowe na transport kolejowy – wraz z Programem Operacyjnym Infrastruktura i Środowisko – wynoszą 7,1 mld euro.

Środki finansowe na transport kolejowy – wraz z Programem Operacyjnym Infrastruktura i Środowisko – wynoszą 7,1 mld euro.
 
Na działania modernizacyjne w odniesieniu do transportu kolejowego ze środków Funduszu Spójności przeznaczono 4 mld 863 mln euro, co stanowi dwadzieścia pięć procent środków unijnych na inwestycje transportowe w Polsce w latach 2007-2013. Razem z Programem Operacyjnym Infrastruktura i Środowisko, środki finansowe na transport kolejowy wynoszą 7,1 mld euro – powiedział wiceminister infrastruktury Juliusz Engelhardt podczas otwarcia konferencji „Możliwości inwestycji i rozwoju w Polsce kolei dużych prędkości”, która rozpoczęła się 11 maja w Warszawie.

Modernizacji linii kolejowych towarzyszyć będzie zakup nowego taboru kolejowego. Na te zadania rząd przyjął program inwestycyjny o wartości 7,5 mld zł do 2020 r. – stwierdził wiceminister Juliusz Engelhardt. Powinien on doprowadzić do wymiany i modernizacji niemal całej floty do kolejowych przewozów pasażerskich w Polsce w ciągu dekady. Rząd udzieli również wsparcia na zakup nowoczesnego taboru w ramach POIiŚ dla spółki PKP Intercity.
 

 

Źródło: KRN.pl | 2010-05-12

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy na wynajemlokale użytkowe poszukiwane do wynajęciakamienice do kupieniamieszkania na wynajem powiat Krasnostawskimieszkania na sprzedaż powiat Przasnyskilokale użytkowe na wynajem gmina Trawnikimieszkania na wynajem gmina Dobremieszkania na wynajem w Białkowiemieszkania na sprzedaż w Jarantydomy na sprzedaż w Karolowie

Deweloperzy

);