Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Morskie farmy wiatrowe

2011-08-05

Morskie farmy wiatrowe

W piątek gdańska stocznia Crist ma podpisać kontrakt na 150 mln euro.

W piątek gdańska stocznia Crist ma podpisać kontrakt na 150 mln euro. Firma Crist SA, która przejęła część upadłej stoczni gdyńskiej, ma zawrzeć umowę z niemieckim koncernem Hochtief. Jej celem będzie budowa w Gdyni platformy, umożliwiającej stawianie farm wiatrowych na morzu – donosi „Gazeta Wyborcza”. Przedsięwzięcie pozwoli na zwiększenie zatrudnienia. Za rok może ono wzrosnąć nawet do 2000 osób.

Kontrakt przewiduje przede wszystkim budowę statku typu „Jack-up”. Stając na dnie morza, za pomocą dźwigu podnosi elementy przyszłej elektrowni wiatrowej. Następnie są one składane na wysokości 100 m. Zapotrzebowanie w Europie na tego typu rozwiązania dwukrotnie przekracza możliwości producentów - podaje „Gazeta Wyborcza”.

Platforma z napędem budowana przez stocznię rozpocznie swoją działalność na Morzu Północnym w 2013 r. Morskie elektrownie wiatrowe pozwalają na wytwarzanie większej ilości energii niż lądowe. Są drogie, ale efektywne. Zgodnie z dyrektywami UE, państwa europejskie muszą spełniać normy produkcji energii elektrycznej z ekologicznych źródeł.

Źródło: „Gazeta Wyborcza” | 2011-08-05

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźhale i magazyny na wynajemdomy na wynajemmieszkania na wynajemlokale użytkowe na wynajem powiat Augustowskidomy na wynajem powiat Starachowickilokale użytkowe na wynajem gmina Biesiekierzmieszkania na sprzedaż gmina Chojnicemieszkania na wynajem w Oleszna Podgórskamieszkania na sprzedaż w Strożęciniedomy na sprzedaż w Doktorcach

Deweloperzy

);