Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Mniej mieszkań w I kwartale

2007-04-19

Mniej mieszkań w I kwartale

Jak wynika z danych opublikowanych przez Główny Urząd Statystyczny, w marcu br. oddano do użytkowania 8611 mieszkań. Jest to o prawie 8 proc. mniej niż rok wcześniej i o 1,4 proc. mniej niż w lutym 2007 r.

Jak wynika z danych opublikowanych przez Główny Urząd Statystyczny, w marcu br. oddano do użytkowania 8611 mieszkań. Jest to o prawie 8 proc. mniej niż rok wcześniej i o 1,4 proc. mniej niż w lutym 2007 r. Wzrost zanotowano jedynie w budownictwie indywidualnym – o 23 proc. Natomiast w budownictwie deweloperskim, spółdzielczym, komunalnym i zakładowym liczba oddanych lokali spadła. Wyniki za marzec wpisują się w ogólną tendencję widoczną od początku roku. W ciągu I kwartału br. przekazano do użytkowania o 5,5 proc. mniej mieszkań niż w analogicznym okresie ubiegłego roku, a w obrębie poszczególnych form budownictwa wzrost odnotowano jedynie w sektorze budownictwa indywidualnego.

W dalszym ciągu najliczniejszą grupę stanowią lokale zrealizowane w ramach budownictwa indywidualnego – w marcu było to 62 proc. wszystkich oddanych mieszkań, a w okresie od stycznia do końca marca br. – 59 proc. Blisko co trzeci oddany lokal – zarówno w marcu, jak i ciągu pierwszego kwartału – to mieszkanie wybudowane na sprzedaż lub pod wynajem. Znacznie mniej jest mieszkań spółdzielczych (6 proc. w marcu, 8 proc. w I kwartale) oraz lokali zaliczanych przez GUS do wspólnej kategorii „pozostałe”, czyli komunalnych, zakładowych i społecznych czynszowych (łącznie 4 proc. w marcu i 5 proc. w ciągu I kwartału).

Źródło: GUS | 2007-04-19

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy na sprzedażgaraże na sprzedażmieszkania na sprzedażdomy na sprzedaż powiat Starogardzkidomy na wynajem powiat Ostrowskimieszkania na sprzedaż gmina Banie Mazurskiedomy na sprzedaż gmina Miłkowicemieszkania na sprzedaż w Sątopiedomy na wynajem w Mokowiedomy na sprzedaż w Przybysławie

Deweloperzy

);