Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Mniej franka

2011-01-10

Mniej franka

Udział franka szwajcarskiego w rynku kredytów spadł w ciągu dwóch lat z 74 do 4 proc. Obecnie frank się opłaca, ale jest ryzykowny.

Udział franka szwajcarskiego w polskim rynku kredytów hipotetcznych jeszcze w II kwartale 2008 r. wynosił 74,1 proc. W III kwartale 2010 r. wyniósł już tylko 5,4 proc. - wynika z danych Związku Banków Polskich. Zdaniem analityków Open Finance, nie istnieją realne szanse na to, aby szwajcarska waluta odzyskała w najbliższym czasie swoją popularność.

Okazuje się jednak, że przy obecnej sytuacji na rynku walutowym zaciągnięcie kredytu we franku może być opłacalne ze względu na stosunkowo niskie marże oraz stawkę LIBOR 3M na poziomie 0,17 proc. Nawet przy 8-proc. spreadzie, który naliczany jest w niektórych bankach, koszty kredytu mogą okazać się niższe nawet o 18 proc. w porównaniu z kredytem w rodzimej walucie.

O kredyt we frankach nie jest jednak łatwo. Spośród niewielu banków, które decydują się na jego udzielanie, większość wymaga albo wkładu własnego na poziomie przynajmniej 10 proc., albo odpowiednio wysokich dochodów. Zdaniem analityków Open Finance, decydując się na zaciągnięcie kredytu hipotecznego we franku, należy wcześniej przekalkulować, czy budżet domowy będzie w stanie znieść możliwą podwyżkę raty o 20 do 30 proc.

Źródło: Open Finance | 2011-01-10

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźgaraże do kupieniakamienice do kupienialokale użytkowe na wynajemmieszkania na sprzedaż powiat Człuchowskidomy na wynajem powiat Wolsztyńskilokale użytkowe na sprzedaż gmina Bobowomieszkania na sprzedaż gmina Blizanówmieszkania na sprzedaż w Nowych Gnatowicachmieszkania na wynajem w Strachowiemieszkania na sprzedaż w Grądach

Deweloperzy

);