Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Ministerstwo chce osiągnąć europejską średnią

Magdalena Hojniak | 2019-11-08

Ministerstwo chce osiągnąć europejską średnią
Minister zapowiada liczbę mieszkań dorównującą unijnym standardom

MIiR nadal utrzymuje, że do 2030 r. uda się osiągnąć zaplanowaną liczbę 435 mieszkań/tysiąc mieszkańców.

Minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński nadal zapewnia, że do 2030 r. polski rynek mieszkaniowy zbliży się do unijnej średniej. Obecna liczba 363 lokali przypadających na tysiąc mieszkańców ma wzrosnąć do 435. To cel, jaki został przyjęty w Narodowym Programie Mieszkaniowym. Minister Kwieciński zwrócił uwagę, że w przeciągu ostatnich 3-4 lat liczba mieszkań przekazanych do użytkowania wzrosła o ok 40 tys.

Wprowadzane zmiany w prawie oraz tworzenie banku ziemi mają pomóc wykorzystać potencjał rynku mieszkaniowego. Jednym ze znaczących działań legislacyjnych było zlikwidowanie użytkowania wieczystego, które obejmowało grunty wykorzystywane na cele mieszkaniowe. Wyeliminowało to windowanie opłat za użytkowanie wieczyste.

Z kolei jeśli chodzi o gromadzenie ziemi, Krajowy Zasób Nieruchomości wytypował 500 lokalizacji, na których można zrealizować inwestycje mieszkaniowe. Na dotychczas zaakceptowanych pod zabudowę terenach będą mogły powstać 63 tys. mieszkań.

Ministerstwo zwraca również uwagę, że przydzielane w ramach programu Mieszkanie na Start dopłaty pozwalają zmniejszyć wysokość czynszów w Mieszkaniach Plus nawet przez 15 lat. Obecnie analizowanych jest 23,8 tys. mieszkań. W oczekiwaniu na wydanie decyzji pozostaje 25,6 tys., z kolei 18 tys. lokali jest w trakcie projektowania.  

Źródło: KRN.pl | 2019-11-08

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźgaraże do kupienialokale użytkowe na wynajemdomy poszukiwane do wynajęcialokale użytkowe na sprzedaż powiat Makowskidomy na wynajem powiat Średzkidomy na sprzedaż gmina Mniówmieszkania na sprzedaż gmina Milejówmieszkania na sprzedaż w Stara Wólkadomy na sprzedaż w Chrzczonachdomy na wynajem w Budy Niemianowskie

Deweloperzy

);