Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Miliard na tamę

2010-08-19

Miliard na tamę

Rząd przeznaczy 925 mln zł na dokończenie budowy zbiornika Świnna Poręba pod Wadowicami. Nieukończony jeszcze zbiornik uratował przed zalaniem centrum Krakowa.

Rząd przeznaczy 925 mln zł na dokończenie budowy zbiornika Świnna Poręba pod Wadowicami – podaje „Dziennik Metro”. Zbiornik, który gromadzi nadmiary wody na rzece Skawie, podczas tegorocznej powodzi uratował przed zalaniem Wadowice i centrum Krakowa. Gdyby nie on, fala powodziowa w Krakowie mogła być o 80 cm wyższa.

Do tej pory zbudowano tamę i wyburzono budynki na obszarze, który ma zostać zalany. W czasie powodzi zalano część doliny, co pozwoliło na obniżenie poziomu wody na Skawie. Środki zostaną przeznaczone na położenie torów na trasie Skawina-Żywiec, budowę drogi krajowej Bieszczady-Wadowice oraz remont dróg lokalnych. Zakończenie tych inwestycji pozwoli na całkowite zalanie doliny.

Pierwsze plany budowy zbiornika powstały przed ponad półwieczem. Budowa rozpoczęła się w 1986 r. i miała się zakończyć po 10 latach. Jednak z powodu braku budżetowych jej realizacja została zawieszona. W 2005 r. wznowiono prace, ale tym razem kryzys ekonomiczny stanął na drodze ukończenia ich w terminie. Dopiero teraz rządzący uświadomili sobie realne znaczenie zbiornika dla ochrony przeciwpowodziowej Małopolski. Zastrzyk pieniędzy ma spowodować, że zbiornik Świnna Poręba będzie w pełni gotowy za trzy lata.

 

Źródło: "Dziennik Metro" | 2010-08-19

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice poszukiwane do wynajęciahale i magazyny na wynajemmieszkania na zamianęlokale użytkowe na sprzedaż powiat M. Skierniewicelokale użytkowe na wynajem powiat M. Chorzówlokale użytkowe na sprzedaż gmina Gowarczówlokale użytkowe na sprzedaż gmina Narewmieszkania na sprzedaż w Rudcemieszkania na sprzedaż w Tabałówcedomy na wynajem w Poroninie

Deweloperzy

);