Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Mieszkanie zdrożało? Powalcz o tańszy kredyt

2006-11-24

Mieszkanie zdrożało? Powalcz o tańszy kredyt

Przez ostatnie trzy lata wartość mieszkań w Polsce zwiększyła się od 70 do nawet 100 i więcej procent (według różnych szacunków w różnych lokalizacjach). To bardzo dobry powód, by renegocjować z bankiem warunki kredytu złotówkowego na zakup nieruchomości, zaciągniętego przed wzrostem cen.

Przez ostatnie trzy lata wartość mieszkań w Polsce zwiększyła się od 70 do nawet 100 i więcej procent (według różnych szacunków w różnych lokalizacjach). To bardzo dobry powód, by renegocjować z bankiem warunki kredytu złotówkowego na zakup nieruchomości, zaciągniętego przed wzrostem cen – informuje serwis Waluty, przytaczając analizę Open Finance.

Na jakiej podstawie? Jak czytamy, w wielu bankach podstawą ustalenia oprocentowania, a konkretnie marży odsetkowej, był udział środków własnych inwestora (tzw. wskaźnik LTV) w zakupie nieruchomości wedle zasady: im mniej środków własnych, tym większa marża banku. I choć przez ostatnie lata udział ten wcale nie musiał wzrosnąć zbyt wyraźnie za sprawą spłaty kredytu, to z całą pewnością wzrósł za sprawą wzrostu wartości nieruchomości.

Załóżmy, że trzy lata temu ktoś kupił mieszkanie za 200 tys. złotych, w całości posiłkując się kredytem bankowym. Dziś ta sama nieruchomość wyceniana jest na 400 tys. złotych. Udział kredytu w wartości mieszkania spadł więc ze 100 do 50 proc., co jest już podstawą do ubiegania się o niższą marżę. Oczywiście banki nie będą do tego namawiały – przecież im wcale nie zależy na obniżeniu marż. Dlatego też wcielając ten pomysł w życie, trzeba przygotować się na trudne negocjacje, które mogą zakończyć się niepowodzeniem (odmową banku). Na szczęście nie oznacza to fiaska całego przedsięwzięcia. Zawsze bowiem można zmienić bank – nowy kredytodawca z radością przyjmie nas w swoich progach i zgodnie ze swoją tabelą marż, powinien zgodzić się na nasze warunki.

Więcej informacji w serwisie Waluty.com.pl

Źródło: Waluty.com.pl - Open Finance 21.11.2006 | 2006-11-24

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości poszukiwane do wynajęcialokale użytkowe poszukiwane do wynajęciainne nieruchomości do kupieniamieszkania na sprzedaż powiat Złotowskilokale użytkowe na sprzedaż powiat M. Sopotlokale użytkowe na sprzedaż gmina Przemętmieszkania na sprzedaż gmina Brzostekdomy na sprzedaż w Stańkowiemieszkania na wynajem w Kamioncedomy na sprzedaż w Cezarynie

Deweloperzy

);