Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Mieszkanie wykupisz za kilkaset złotych

2007-05-11

Mieszkanie wykupisz za kilkaset złotych

Nie więcej niż kilkaset złotych trzeba będzie zapłacić za odkupienie od spółdzielni mieszkania lokatorskiego. Wynika to z przyjętej przez sejm nowej ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych, która dotyczy 900 tysięcy lokali w całej Polsce.


Nie więcej niż kilkaset złotych trzeba będzie zapłacić za odkupienie od spółdzielni mieszkania lokatorskiego. Wynika to - jak pisze "Dziennik" - z przyjętej przez sejm nowej ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych, która dotyczy 900 tysięcy lokali w całej Polsce. Jak wynika z wyjaśnień "Dziennika", w latach 70. i 80. spółdzielnie budowały mieszkania z kredytu, który jej członkowie spłacali w formie czynszu. Połowa tego kredytu została spółdzielniom umorzona przez państwo, ale jej członkowie nadal musieli go spłacać. W związku z tym teraz lokatorzy, którzy będą chcieli przejąć mieszkanie na pełną własność, będą musieli jedynie spłacić część umorzonego kredytu po cenie nominalnej, czyli tej, po której spółdzielnia spłacała kredyt. Na tym jednak nie koniec zmian w ustawie. Pozwoli ona bowiem również na wgląd w dokumentację dotyczącą nieruchomości oraz możliwość podejmowania uchwał o podziale spółdzielni przez jej członków.

Źródło: "Dziennik", 11.05.2007 | 2007-05-11

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice na zamianękamienice na wynajemlokale użytkowe do kupieniamieszkania na sprzedaż powiat Poznańskimieszkania na sprzedaż powiat M. Mysłowicemieszkania na sprzedaż gmina Wojcieszkówmieszkania na sprzedaż gmina Raciechowicedomy na sprzedaż w Wilkówcumieszkania na sprzedaż w Hutamieszkania na wynajem w Czaplinie

Deweloperzy

);