Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Mieszkanie Plus dla wykształconych

Magdalena Hojniak | 2019-09-17

Mieszkanie Plus dla wykształconych
W Kępicach trwa nabór na Mieszkania Plus

Na Mieszkanie Plus większe szanse będą miały osoby z wykształceniem wyższym. Miasto rozpoczęło nabór chętnych.

Do końca września w Kępicach trwa nabór do „Mieszkania Plus”. Kryteria przyjęte przez Radę Miejską budzą kontrowersje. Dyskusyjny okazuje się zapis, przewidujący uprzywilejowanie osób z wyższym wykształceniem. Jak wyjaśnia burmistrz Kępic, Magdalena Majewska, rozwiązanie ma pomóc w zwalczaniu problemu wyludniania się miasta. Włodarzom zależy, bo do Kępic wróciły osoby wykształcone, które wyjechały do metropolii lub poza granice kraju.


Zależy nam na tym, by jak najwięcej ludzi mieszkało na terenie naszej gminy, żeby tutaj płacili podatki, korzystali z naszych usług, ale też żeby ich dzieci chodziły do szkoły. To jest ważne w momencie gdy wyludniają nam się klasy i coraz mniej osób myśli o zamieszkaniu na terenach wiejskich. Zależy nam też na osobach, które kiedyś musiały wyjechać z Kępic, bo nie było pracy, nie było mieszkania, nie było szans rozwoju. Teraz chcemy, żeby te osoby do nas wróciły i wracają. Mamy coraz więcej pytań od osób z terenu całej Polski, ale także zza granicy, które chcą tutaj wrócić – mówi Magdalena Majewska.


W Kępicach w ramach „Mieszkania Plus” przewidziano inwestycję obejmującą 42 mieszkania. Będą one zlokalizowane w centrum, a ich realizacja ma stanowić część rewitalizacji miasta. W ramach przedsięwzięcia powstaną także lokale handlowo-usługowe.

Odnosząc się do kępickiego „Mieszkania Plus”, prezes zarządu PFR Nieruchomości Mirosław Barszcz zaznaczył, że najważniejszą cechą programu jest jego lokalny charakter i dużą wagę przywiązuje się do potrzeb miejscowych samorządów.  

Źródło: KRN.pl | 2019-09-17

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


4

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (1)

jarek ⋅ 04-11-2019 | 12:12

Kaczora ściągnijcie , trep ale szkoły ma.

Pokaż wszystkie komentarze (1)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódździałki na wynajeminne nieruchomości do kupienialokale użytkowe poszukiwane do wynajęciadomy na sprzedaż powiat Sławieńskimieszkania na sprzedaż powiat Sieradzkilokale użytkowe na wynajem gmina Szreńskmieszkania na sprzedaż gmina Koniecpolmieszkania na wynajem w Aleksandrowiedomy na sprzedaż w Szynczycachmieszkania na wynajem w Habkowcach

Deweloperzy

);