Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Międzynarodowa współpraca ma poprawić jakość życia w miastach

2018-07-12

Międzynarodowa współpraca ma poprawić jakość życia w miastach

Miasto lepszym miejscem do życia – to postulat towarzyszący Światowemu Szczytowi Miast.

World Cities Summit 2018, czyli Światowy Szczyt Miast w tym roku odbył się w Singapurze. Wśród obradujących był również minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. Głównym tematem odbywających się dyskusji była kwestia poprawy jakości życia w miastach. Miałoby to nastąpić poprzez zwiększenie efektywności zarządzania w połączeniu z wdrażaniem nowoczesnych technologii. Istotnym aspektem w tym zakresie jest również wykorzystywanie innowacji społecznych, a także wymiana doświadczeń pomiędzy miastami poparta współpracą.

Obecny na wydarzeniu minister Kwieciński poruszył zagadnienia dotyczące finansowania podejmowanych działań w zakresie przyszłości miast. Minister wspomniał o przyjętej w Polsce Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju (SOR), podkreślając, że przedstawiona w niej wizja odpowiada założeniom zawartym zarówno w Nowej Agendzie Miejskiej, jak i Agendzie 2030. Kwieciński zwrócił również uwagę na znajdujący się w SOR program dla średnich miast, w których funkcje społeczno-gospodarcze ośrodków zmniejszyły swoją wartość. Jakość życia społeczności zamieszkującej tego typu miasta mogłaby się polepszyć dzięki pomocy udzielanej samorządom, by mogły realizować nowe inwestycje. Konieczne są też zachęty dla prywatnych inwestorów.

Rozmowy objęły również współpracę i wzajemną wymianę doświadczeń pomiędzy Polską i Singapurem. Rozważano, jakie są perspektywy rozwoju gospodarczego oraz rola rządu w pobudzaniu nowych inwestycji czy wdrażaniu innowacji. Część panelu poświęcono kwestiom planowania przestrzennego i mieszkalnictwu. 

Źródło: KRN.pl | 2018-07-12

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


4.1

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódździałki na wynajemgaraże na wynajemmieszkania na sprzedażlokale użytkowe na wynajem powiat Rawskidomy na wynajem powiat Sandomierskilokale użytkowe na sprzedaż gmina Kobylnicadomy na sprzedaż gmina Wiskitkimieszkania na wynajem w Mielniemieszkania na wynajem w Strzelcachmieszkania na sprzedaż w Łężycach

Deweloperzy

);