Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Miasto wykorzystuje nieużywane budynki

2017-07-11

Miasto wykorzystuje nieużywane budynki

W przejętym po Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych budynku władze Łodzi udostępnią mieszkania.

Biurowiec zajmowany kiedyś przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Łodzi został przejęty przez władze miasta. Po przeprowadzonych w nim pracach remontowych można będzie udostępnić obiekt jako budynek mieszkalny. Powierzchnia nieruchomości pozwala na utworzenie na jej terenie łącznie 52 mieszkań. Udostępnione lokale mają mieć charakter komunalny. Zakończenie prac przewidziano na druga połowę 2018 r. Dzięki zawartemu z Bankiem Gospodarstwa Krajowego porozumieniu, miasto zyska na inwestycję dotację w wysokości 2 mln zł, co stanowi 35 proc. całkowitego kosztu, jakiego wymaga przedsięwzięcie. Pozostałe środki Łódź pokryje z własnego budżetu.

Biurowiec, mieszczący się przy ul. Łęczyckiej zostanie przekształcony na cele mieszkaniowe. Początkowo utworzonych zostanie w nim 36 mieszkań. Pozostałych 16 lokali powstanie w dobudowanym skrzydle. Powierzchnie mieszkalne mają liczyć od 40 do 53 mkw. i obejmować od 1 do 2 pokoi. Prace rozpoczną się jesienią br.

Jak zaznacza dyrektor Zarządu Lokali Miejskich Andrzej Chojnacki, Łódź potrzebuje mieszkań, a przeprowadzane dotychczas rewitalizacje poprawiają standard już istniejących obiektów i przyczyniają się do powstawania nowych, dostosowanych do zamieszkania. Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska dodaje, że miasto stara się pozyskiwać rozwiązania, które przyczynią się do poprawy jakości życia mieszkańców, m.in. poprzez odpowiednie gospodarowanie nieruchomościami należącymi do miejskiego mienia, w tym usuwanie obiektów nienadających się już do modernizacji.  

Źródło: KRN.pl | 2017-07-11

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

Prezenter inwestycji

Super Oferta

Sand Hotel ****
CHE162PI47
Osiedle Klonowe 14
Villa sento
Oaza Bronowice

Sand Hotel ****

Kołobrzeg, ul. Zdrojowa 

CHE162PI47

Kraków, ul. J. Chełmońskiego 

Osiedle Klonowe 14

Wieliczka 

Villa sento

Kraków, ul. Zbrojarzy 

Oaza Bronowice

Kraków, Bronowice, ul. Stańczyka 
Super oferta: / poprzednia następna