Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Miasto sentymentów

2011-03-30

Miasto sentymentów

Wpisanie do rejestru zabytków hotelu Cracovia stało się impulsem ze strony prezydenta Krakowa do wpisywania kolejnych budynków.

Wpisanie do rejestru zabytków hotelu Cracovia stało się impulsem ze strony prezydenta Krakowa do wpisywania kolejnych budynków, które warte są ochrony konserwatora. W ramach specjalnego komunikatu prezydent Krakowa Jacek Majchrowski wezwał mieszkańców, by skierowali do magistratu propozycje zakwalifikowania jako zabytki innych budowli, w szczególności tych wybudowanych w oparciu o zasady  modernizmu – podaje „Gazeta Wyborcza”.

Lista, która powstanie po zebraniu propozycji mieszkańców miasta zostanie poddana konsultacjom z urbanistami, architektami, historykami sztuki i konserwatorami. Spośród współczesnych krakowskich obiektów w skład listy miejskiego konserwatora wchodzą oprócz hotelu Cracovia: kino Kijów, biurowiec dawnego Centralnego Zarządu Przemysłu Naftowego przy Lubicz 25, biurowiec Miastoprojektu przy ul. Kraszewskiego, mozaika na biurowcu Biprostal, kościół Arka Pana.
 
Miejski konserwator zabytków zwrócił się do konserwatora małopolskiego o wliczenie tych budynków do wojewódzkiej ewidencji zabytków. Umieszczenie na liście wojewódzkiej pozwoli na wprowadzenie zapisów w planach zagospodarowania przestrzennego.

 

Źródło: „Gazeta Wyborcza” 29.03.2011 | 2011-03-30

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźlokale użytkowe na sprzedażdomy na sprzedażinne nieruchomości do kupieniamieszkania na sprzedaż powiat M. Tarnówmieszkania na sprzedaż powiat Kolskilokale użytkowe na wynajem gmina Pszczółkimieszkania na sprzedaż gmina Kluczborkdomy na wynajem w Niedźwiedziniecdomy na wynajem w Bądkowie Pierwszymmieszkania na wynajem w Bielanach

Deweloperzy

);