Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Mało dużych biur

2006-08-09

Mało dużych biur

Ku zadowoleniu właścicieli obiektów oraz pośredników ruch na warszawskim rynku najmu powierzchni biurowych jest obecnie duży.

Ku zadowoleniu właścicieli obiektów oraz pośredników ruch na warszawskim rynku najmu powierzchni biurowych jest obecnie duży – informuje „Rzeczpospolita”.

W pierwszej połowie br. całkowity popyt wyniósł ponad 200 tys. mkw. i był 15 proc. wyższy niż w tym samym okresie 2005 r. To wyjątkowo dobry rok, szczególnie dla tych graczy na rynku, którzy pamiętają sytuację sprzed 4 – 5 lat, kiedy taka ilość powierzchni była wynajmowana w ciągu całego roku – podaje dziennik.

Całkowity wskaźnik powierzchni niewynajętej dla gotowej powierzchni biurowej w Warszawie zmniejszył się do 7,9 proc. w końcu czerwca, co oznacza, że powierzchni wolnych i gotowych do wynajęcia w Warszawie mamy tylko 190 tys. m kw.

Obecnie w Warszawie istnieją zaledwie cztery budynki, które oferują wolną powierzchnię większą niż 10 tys. mkw. Firmom poszukującym dużych powierzchni pozostają umowy typu pre-lease, czyli wynajęcie biur już na etapie powstawania projektu. Warto dodać, że takich powierzchni poszukują głównie firmy z sektora produkcyjnego, ubezpieczeniowego i finansowego.

W ciągu najbliższych trzech lat najbardziej poszukiwaną lokalizacją powierzchni biurowej w Warszawie będą dla większości użytkowników obrzeża centrum oraz południowo-zachodnia część Warszawy, w tym Mokotów oraz tereny wzdłuż ul. Żwirki i Wigury. To właśnie tu będą powstawać nowoczesne business parki.

W ciągu najbliższych czterech lat na rynku zostaną oddane do użytku obiekty o łącznej powierzchni ponad 1 mln m kw. Najwięcej biurowców powstanie poza centrum, co jest spowodowane głównie większą dostępnością gruntów, a budowa wielu z nowych projektów rozpocznie się dopiero po podpisaniu wspomnianych umów typu pre-lease.

Źródło: „Rzeczpospolita”, 07.08.2006 | 2006-08-09

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy poszukiwane do wynajęciadziałki na sprzedażlokale użytkowe na sprzedażlokale użytkowe na sprzedaż powiat Łukowskimieszkania na sprzedaż powiat Sokólskilokale użytkowe na sprzedaż gmina Jedwabnemieszkania na sprzedaż gmina Cedyniadomy na wynajem w Odrowążudomy na wynajem w Suchadomy na sprzedaż w Ignacowie

Deweloperzy

);