Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Ludzkie oblicze wynajmu mieszkań

2009-02-18

Ludzkie oblicze wynajmu mieszkań

Ministerstwo Infrastruktury chce ucywilizować rynek wynajmu mieszkań. Zyskaliby na tym właściciele mieszkań, najemcy oraz fiskus.

Ministerstwo Infrastruktury chce ucywilizować rynek wynajmu mieszkań – donosi „Gazeta Wyborcza”. Zyskaliby na tym właściciele mieszkań, najemcy oraz fiskus.

Jeśli rządowe plany weszłyby w życie, właściciele mieszkań nie musieliby się obawiać, że przez wiele lat nie odzyskają mieszkania, gdyby lokator, któremu je wynajmą, nie chciał się z niego wyprowadzić. Ponadto płaciliby mniejszy niż dziś podatek. Jak czytamy dalej, istnieje duże prawdopodobieństwo, że spadną czynsze (dzięki zmniejszeniu ryzyka związanego z wynajmem na rynku pojawi się więcej mieszkań). Z kolei fiskus miałby skorzystać dzięki zarejestrowaniu w urzędach skarbowych umów najmu. Resort infrastruktury ocenia, że dziś większość z nich jest zawierana na czarno – dodaje dziennik.

Projekt stosownej nowelizacji ustawy o ochronie praw lokatorów został skierowany przez ministerstwo do konsultacji społecznych – informuje Gazeta. W celu uproszczenia procedur eksmisyjnych pojawiłby się najem okazjonalny, który obejmowałby wyłącznie mieszkania wynajmowane przez prywatnych właścicieli (osoby fizyczne), dla których nie byłby to sposób na biznes. Jak podaje dziennik, umowy najmu byłyby zawierane na czas oznaczony, ale nie dłuższy niż dziesięć lat. W umowie najemca musiałby oświadczyć, że w razie niewywiązania się z jej warunków wyprowadzi się na żądanie właściciela. Lokator musiałby wskazać miejsce, w którym będzie mógł wówczas zamieszkać, a dysponent tego lokalu musiałby wyrazić na to pisemną zgodę.

 

Źródło: „Gazeta Wyborcza” 17.02.2009 | 2009-02-18

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźlokale użytkowe na sprzedażhale i magazyny na wynajemhale i magazyny do kupieniadomy na wynajem powiat M. Świętochłowicelokale użytkowe na wynajem powiat Tatrzańskilokale użytkowe na sprzedaż gmina Kazimierza Wielkalokale użytkowe na sprzedaż gmina Radomyśl nad Sanemdomy na sprzedaż w Skroniedomy na wynajem w Koszkachmieszkania na wynajem w Cierpigórzu

Deweloperzy

);