Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Lotnisko jednak doczeka się rozbudowy

2008-05-06

Lotnisko jednak doczeka się rozbudowy

Wojewoda dolnośląski da pozwolenie na rozbudowę nowego terminalu na lotnisku we Wrocławiu. Jeśli wszystkie przetargi uda się rozstrzygnąć w wyznaczonym czasie, robotnicy pojawią się tu już pod koniec tego roku.

Wojewoda dolnośląski da pozwolenie na rozbudowę nowego terminalu na lotnisku we Wrocławiu. Jeśli wszystkie przetargi uda się rozstrzygnąć w wyznaczonym czasie, robotnicy pojawią się tu już pod koniec tego roku.

Jeszcze do niedawna ta niezbędna z punktu widzenia Euro 2012 inwestycja wisiała na włosku – informuje „Gazeta Wrocławska”. Wojewoda dolnośląski, Rafał Jurkowlaniec, nie chciał wydać pozwolenia na budowę nowej hali odpraw, dopóki nie wyjaśni się, kto tak naprawdę ma prawo własności do ziemi, na której ma powstać terminal: gmina Wrocław czy dawni właściciele działek, którzy zostali wywłaszczeni z ziemi w latach 80. Ponieważ na gruntach tych do dziś nic nie powstało, zgodnie z prawem, dawni właścicieli mogli upomnieć się o ich zwrot. I zrobili to. Od miasta domagają się zwrotu ziemi albo zapłaty za nią. Walczą w sumie o kilkanaście milionów złotych. Jednak urzędnicy nie chcą zapłacić takiej sumy, a sprawa może znaleźć finał w sądzie.

Tymczasem nowy terminal na lotnisku ma być wybudowany do końca przyszłego roku – czytamy dalej. Pozwoli to na obsłużenie 2 mln pasażerów rocznie. W 2012 r. ma być jeszcze większy – dla 4,5 mln pasażerów, a w roku 2015 r. – nawet dla 7 mln. Nowy terminal powstanie tuż obok obecnego pawilonu cargo.

Źródło: „Gazeta Wrocławska” 16.04.2008 | 2008-05-06

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości na wynajemmieszkania poszukiwane do wynajęciamieszkania do kupienialokale użytkowe na wynajem powiat Goleniowskidomy na sprzedaż powiat Głubczyckimieszkania na sprzedaż gmina Michówlokale użytkowe na sprzedaż gmina Słomnikidomy na wynajem w Niekwitajnymieszkania na wynajem w Kawalcachmieszkania na wynajem w Górzenku

Deweloperzy

);