Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Lokale socjalne pod lupą

2011-02-18

Lokale socjalne pod lupą

Najwyższa Izba Kontroli sprawdziła stan budynków socjalnych na terenie polskich gmin. Wyniki raportu nie są zadowalające.

Najwyższa Izba Kontroli sprawdziła stan budynków socjalnych na terenie polskich gmin. Wyniki raportu nie są zadowalające - bez mieszkania zostanie prawdopodobnie 80 proc. osób, które się o taki lokal ubiegają.

Skontrolowane gminy (w latach 2004-10) nie spełniają potrzeb mieszkańców na pomieszczenia socjalne. Spowodowane jest to przez zbyt niskie fundusze, które rząd przeznacza na ten cel (w zeszłym roku było to 45 mln zł), a także tym, że niektóre gminy, nie będąc w stanie zgromadzić wkładu własnego, nie skorzystały z Funduszu Dopłat. Konsekwencje braku lokali socjalnych są bardzo kosztowne. W latach 2004-10 połowa skontrolowanych gmin musiała wypłacić odszkodowania - łącznie 7 mln zł na rzecz właścicieli mieszkań, z których nie eksmitowano lokatorów.

Okazuje się również, że w 12 skontrolowanych gminach istniejące budynki socjalne narażają bezpieczeństwo ich mieszkańców. Zastawione drogi ewakuacyjne, niesprawne przewody kominowe czy zły stan dachów, to tylko nieliczne nieprawidłowości wykryte przez NIK.

Instytucja natomiast pozytywnie oceniła gminy za organizowanie schronienia osobom bezdomnym, które zawarły umowy z organizacjami pozarządowymi takimi jak Caritas, Polski Komitet Pomocy Społecznej czy Bractwem Miłosierdzia im. św. Brata Alberta.

 

Źródło: KRN.pl | 2011-02-18

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźhale i magazyny na wynajemdomy na zamianędziałki na sprzedażlokale użytkowe na wynajem powiat Warszawski zachodnilokale użytkowe na sprzedaż powiat Sandomierskimieszkania na sprzedaż gmina Świebodzicemieszkania na wynajem gmina Dusznikidomy na wynajem w Łaznowiemieszkania na sprzedaż w Tokarkachdomy na wynajem w Jędrzychowiczkach

Deweloperzy

);