Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Lokale przy metrze chętnie widziane

2008-02-05

Lokale przy metrze chętnie widziane

Osoby poszukujące mieszkania – oprócz atrakcyjności samego lokalu – oczekują przede wszystkim dobrych połączeń komunikacyjnych z centrum.

Osoby poszukujące mieszkania – oprócz atrakcyjności samego lokalu – oczekują przede wszystkim dobrych połączeń komunikacyjnych z centrum – donosi „Rzeczpospolita”.

Pojawienie się metra (nawet w planach), budowa obwodnicy czy przebudowa węzła drogowego sprawiają, że atrakcyjność lokali w takiej okolicy rośnie nieproporcjonalnie szybciej niż w innych rejonach stolicy. Obecność metra wpływa na wzrost zainteresowania lokalami, czego dowodzą przykłady rozwoju Kabat, Bielan czy Bemowa – przypomina dziennik. Pośrednicy zwracają uwagę, że zwiększa się także liczba osób zainteresowanych płaceniem jak najniższych rat kredytu. Wobec tego popularnością cieszą się bardziej odległe rejony stolicy oraz miejscowości podwarszawskie.

Trwające ochłodzenie rynku sprawia, że wobec szerokiego wachlarza ofert klienci dłużej zwlekają z wyborem lokalizacji – czytamy dalej. Tym samym większego znaczenia nabiera swoboda komunikacji, a ceny zależą od szybkości dostania się do centrum miasta. Wśród regionów, które rozwój mają dopiero przed sobą, pośrednicy wymieniają okolice wjazdu do Warszawy z trasy krakowskiej czy tereny między stolicą a Grodziskiem Mazowieckim. Uciążliwy dojazd od strony Janek sprawia, że wielu klientów zniechęca się do tego regionu już w momencie dotarcia na teren nieruchomości. Ale gdy powstanie południowa obwodnica Warszawy, z odcinkiem od Sękocina, to kłopoty z dojazdem powinny się skończyć i ceny automatycznie podskoczą. Tymczasem dla Pragi ogromną wartością okazał się Stadion Narodowy. W opinii potencjalnych klientów i inwestorów tak duży kompleks sportowo-biznesowy znacznie podniesie atrakcyjność dzielnicy.

Źródło: „Rzeczpospolita” 03.02.2008 | 2008-02-05

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźhale i magazyny na sprzedażinne nieruchomości do kupieniainne nieruchomości poszukiwane do wynajęciamieszkania na sprzedaż powiat Ropczycko-Sędziszowskilokale użytkowe na sprzedaż powiat Ostrowskidomy na wynajem gmina Żelechówmieszkania na wynajem gmina Ruda-Hutamieszkania na sprzedaż w Janowiemieszkania na sprzedaż w Zosiniemieszkania na sprzedaż w Buszkowie

Deweloperzy

);