Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Łódź: Wielka licytacja działek budowlanych

2007-02-09

Łódź: Wielka licytacja działek budowlanych

Działki, które w tym roku gmina wystawi na sprzedaż, mają zadowolić nie tylko mniejszych inwestorów, ale również dużych deweloperów - mieszkaniowych i komercyjnych.


Jak czytamy w "Gazecie Wyborczej", działki, które w tym roku gmina wystawi na sprzedaż, mają zadowolić nie tylko mniejszych inwestorów, ale również dużych deweloperów - mieszkaniowych i komercyjnych.

Na pierwszym w tym roku przetargu na gminne nieruchomości nabywcę znalazła wreszcie kamienica przy ul. Piotrkowskiej 96. Jak czytamy, jest nim wrocławska firma Euro-Zone Development, która zgodziła się zapłacić za działkę z budynkiem ponad 16 mln zł. Na najwyższych piętrach kamienicy inwestor planuje urządzenie ekskluzywnych apartamentów. Niżej i na parterze powstaną biura i lokale usługowe.

Na najbliższym przetargu 16 lutego gmina zamierza sprzedać dziewięć kolejnych działek - informuje Gazeta. Największa z nich znajduje się przy ul. Rojnej i ma 1075 m kw. powierzchni. Na kolejny przetarg, który zostanie rozstrzygnięty 2 marca, trafiło 14 działek. W tym roku do przetargu zostaną też wystawione nieruchomości leżące w Śródmieściu.

Te działki raczej nie zaspokoją apetytu deweloperów, którzy coraz częściej szukają w Łodzi terenów pod całe osiedla, a nie pojedyncze bloki. Jednak na widzewskim Olechowie, po obu stronach ul. Łokietkówny, dla deweloperów szykowane są uzbrojone działki. Lokalizacja i infrastruktura nie będą jednak ich jedynymi atutami. W magistracie powstaje dla nich plan zagospodarowania przestrzennego. W pierwszej połowie tego roku władze miasta powinny ogłosić też przetarg na kolejną bardzo atrakcyjną działkę - przy skrzyżowaniu al. Piłsudskiego z ul. Konstytucyjną. Teren jest właśnie wyceniany. Z kolei pod koniec roku na przetarg może trafić działka przy pl. Dąbrowskiego.

Źródło: "Gazeta Wyborcza", 07.02.2007 | 2007-02-09

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźlokale użytkowe do kupieniahale i magazyny do kupieniamieszkania na sprzedażdomy na wynajem powiat Chodzieskidomy na wynajem powiat Ropczycko-Sędziszowskidomy na sprzedaż gmina Starczalokale użytkowe na wynajem gmina Zgorzelecmieszkania na sprzedaż w Brzozów-Koloniidomy na sprzedaż w Aleksandrowiedomy na sprzedaż w Zdziembórzu

Deweloperzy

);