Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Licytacje i kolejki po mieszkania

2006-12-29

Licytacje i kolejki po mieszkania

O kilkadziesiąt procent wzrosły średnio w tym roku ceny nowych i używanych mieszkań w stosunku do roku poprzedniego. Także działki budowlane sprzedawane były za gigantyczne stawki. Mimo to klienci stali w kolejkach i do deweloperów, i do pośredników, i do banków.

O kilkadziesiąt procent wzrosły średnio w tym roku ceny nowych i używanych mieszkań w stosunku do roku poprzedniego. Także działki budowlane sprzedawane były za gigantyczne stawki. Mimo to klienci stali w kolejkach i do deweloperów, i do pośredników, i do banków - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Powtórzyła się historia z pierwszej połowy lat 90 - zauważa dziennik - kupujący nowe mieszkania znów wpłacali deweloperom pieniądze nawet nie za dziurę w ziemi na wymarzonym osiedlu, ale za obrazek, jaki im prezentował handlowiec w biurze sprzedaży. Z kolei u pośredników ustawiały się kolejki także po mieszkania najmniej atrakcyjne, nawet te w wielkiej płycie lub z ciemnymi kuchniami, nierozkładowe, po nieracjonalnie wysokich cenach. Sprzedający zacierali ręce i urządzali licytacje w przypadku popularnych lokali: kto da więcej niż poprzednik oglądający lokum, temu sprzedam.

Jak czytamy, na brak klientów nie narzekały również banki udzielające kredytów hipotecznych. Wprost przeciwnie, w połowie roku działy analizujące wnioski od klientów przeżywały oblężenie. Widać więc, że 2006 rok zdecydowanie nie był dobrym rokiem dla osób, które chciały kupić nieruchomość.

Źródło: "Rzeczpospolita", 27.12.2006 | 2006-12-29

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Deweloperzy

);