Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Lepsza ochrona zabytków

2010-03-02

Lepsza ochrona zabytków

W celu zagwarantowania prawidłowej ochrony wszystkim nieruchomościom zabytkowym wójtowie, burmistrzowie i prezydenci miast będą prowadzili ich ewidencję.

W celu zagwarantowania prawidłowej ochrony wszystkim nieruchomościom zabytkowym wójtowie, burmistrzowie i prezydenci miast będą prowadzili ich ewidencję – podaje „Dziennik Gazeta Prawna".
 
Jak czytamy dalej, będzie ona prowadzona w formie zbioru kart adresowych zabytków z danej gminy. Szczególnie cenne i ważne z punktu widzenia kultury i dziedzictwa narodowego nieruchomości zabytkowe będą lepiej chronione. Zgodnie ze zmienioną ustawą o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami, ochrona nieruchomości tego typu będzie wpisywana w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego albo w decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego, decyzji o warunkach zabudowy, decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej lub decyzji o ustaleniu lokalizacji linii kolejowej.
 
W celu zagwarantowania prawidłowej ochrony wszystkim nieruchomościom zabytkowym przyjęta przez Sejm nowelizacja nakłada dodatkowo na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast obowiązek prowadzenia ich ewidencji – podkreśla dziennik. Będzie ona prowadzona w formie zbioru kart adresowych zabytków nieruchomych z terenu danej gminy. W gminnej ewidencji zabytków powinny być ujęte zabytki nieruchome wpisane do rejestru, inne zabytki nieruchome znajdujące się w wojewódzkiej ewidencji zabytków, a także inne zabytki nieruchome wyznaczone przez wójta, burmistrza, prezydenta miasta w porozumieniu z wojewódzkim konserwatorem zabytków. Ewidencja zabytków prowadzona będzie nie tylko przez wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Obowiązek ten ciążyć będzie także na Generalnym Konserwatorze Zabytków, który prowadzi krajową ewidencję zabytków. Za prowadzenie ewidencji odpowiedzialni będą także wojewódzcy konserwatorzy zabytków – dodaje gazeta.
 

 

Źródło: „Dziennik Gazeta Prawna" 2.03.2010 | 2010-03-02

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości na zamianędomy do kupieniamieszkania na zamianęmieszkania na sprzedaż powiat Włoszczowskimieszkania na sprzedaż powiat Lipnowskilokale użytkowe na sprzedaż gmina Rudnikilokale użytkowe na sprzedaż gmina Międzybórzdomy na wynajem w Białczykudomy na wynajem w Knyszewiczachmieszkania na wynajem w Pilichach

Deweloperzy

);