Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

LC Corp wstrzymuje inwestycje

2008-11-14

LC Corp wstrzymuje inwestycje

Planowana inwestycja w podwrocławskim Malinie została wstrzymana z powodu niestabilnego rynku nieruchomości.

Planowana inwestycja w podwrocławskim Malinie została wstrzymana z powodu niestabilnego rynku nieruchomości. „Gazeta Wyborcza” podaje, że spółka LC Corp nie będzie rozpoczynać swoich planowanych inwestycji, w tym m.in. budowy ogromnego osiedla domów jednorodzinnych pod Wrocławiem. Leszek Czarnecki, właściciel firmy, wcześniej wstrzymał także budowę największego budynku w Polsce – Sky Tower. Mamy do czynienia z załamaniem na rynku nieruchomości, na które musimy odpowiednio reagować. Wstrzymujemy wszelkie projekty inwestycyjne, których budowa nie została rozpoczęta – mówił prezez LC Corp, Konrad Dubelski.

Osiedle w Malinie miało być stworzone na wzór warszawskiego Wilanowa. Już w tym roku planowano rozpoczęcie budowy 781 domów jednorodzinnych, dla których zapewniono by także pełną infrastrukturę – basen, sale sportowe, korty tenisowe, punkty gastronomiczne, przychodnię zdrowia, międzynarodową szkołę podstawowa, gimnazjum i przedszkola – czytamy dalej. Całość, która pochłonie 770 mln złotych miała być gotowa do 2012 roku.
 
Jednak spółka wstrzymała także inne projekty, w tym dwa osiedle mieszkaniowe w Gdańsku, luksusowy apartamentowiec w Warszawie na Starej Ochocie, osiedle domów jednorodzinnych na Bałutach w Łodzi i osiedle domów w dzielnicy Bieżanów-Złocień w Krakowie – donosi dziennik. Mimo to przedstawiciele zapewniają, że spółka jest przygotowana do obecnej sytuacji na rynku, choć na początek planowana jest redukcja zatrudnienia o 30 proc.

 

Źródło: „Gazeta Wyborcza” Wrocław 5.11.2008 | 2008-11-14

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy na zamianękamienice na wynajemgaraże na wynajemmieszkania na sprzedaż powiat Radomskimieszkania na sprzedaż powiat Grodziskidomy na sprzedaż gmina Pełczycelokale użytkowe na sprzedaż gmina M. Gdyniadomy na sprzedaż w Kantorowicachdomy na sprzedaż w Sominachdomy na wynajem w Kaginowo

Deweloperzy

);