Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Łatwiej o kredyt z dopłatą państwa

2007-02-14

Łatwiej o kredyt z dopłatą państwa

Jak poinformował minister budownictwa Andrzej Aumiller, już wkrótce do Sejmu trafi projekt nowelizacji ustawy „o finansowym wspieraniu rodzin w nabywaniu własnego mieszkania". Projekt ten zakłada, że wskaźnik ten zostanie ustawowo podwyższony o 30 proc.


Jak poinformował minister budownictwa Andrzej Aumiller, już wkrótce do Sejmu trafi projekt nowelizacji ustawy „o finansowym wspieraniu rodzin w nabywaniu własnego mieszkania". Nowela ma złagodzić kryteria kosztowe mieszkań i domów objętych rządowym programem dopłat. Obecnie, by skorzystać z budżetowego dofinansowania do kredytu, cena (lub koszt budowy) 1 m kw. domu bądź mieszkania nie może przekroczyć średniego przeliczeniowego kosztu odtworzenia 1 m kw. powierzchni mieszkalnej w danym województwie lub mieście wojewódzkim. Dla przykładu, by uzyskać taką dopłatę, do kredytu zaciąganego na kupno mieszkania w Krakowie, 1 m kw. lokalu nie może być droższy niż 2842 zł. Projekt nowelizacji zakłada, że wskaźnik ten zostanie ustawowo podwyższony o 30 proc.

Źródło: | 2007-02-14

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźhale i magazyny do kupieniainne nieruchomości na zamianęinne nieruchomości do kupienialokale użytkowe na wynajem powiat Sandomierskilokale użytkowe na wynajem powiat M. Gorzów Wielkopolskilokale użytkowe na wynajem gmina Dąbiedomy na wynajem gmina Kulesze Kościelnemieszkania na sprzedaż w Michałówkudomy na sprzedaż w Godzieszach Wielkichmieszkania na wynajem w Tomaszowie

Deweloperzy

);