Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Łatwiej będzie rozpocząć budowę domu

2007-06-15

Łatwiej będzie rozpocząć budowę domu

Ministerstwo Budownictwa przygotowało projekt nowej ustawy Prawo budowlane, który został skierowany do uzgodnień międzyresortowych. Przewiduje on, że do budowy domu jednorodzinnego nie będzie konieczne uzyskiwanie pozwolenia na budowę. Inwestor zgłosi jedynie zamiar budowy, dołączając projekt budowlany i inne wymagane dokumenty.

Ministerstwo Budownictwa przygotowało projekt nowej ustawy Prawo budowlane, który został skierowany do uzgodnień międzyresortowych –- informuje „Gazeta Prawna". Przewiduje on, że do budowy domu jednorodzinnego nie będzie konieczne uzyskiwanie pozwolenia na budowę. Inwestor zgłosi jedynie zamiar budowy, dołączając projekt budowlany i inne wymagane dokumenty. Jeżeli w ciągu 30 dni od zgłoszenia starosta nie przedstawi swojego sprzeciwu, to inwestor będzie mógł rozpocząć inwestycję. Jak czytamy, uproszczona procedura budowy domu jednorodzinnego ma dotyczyć jedynie budynków, które są wznoszone na działkach objętych miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Dziś procedura rozpoczynania inwestycji budowlanej jest skomplikowana i długotrwała. Projekt ustawy przewiduje ponadto wprowadzenie obowiązkowych odbiorów technicznych budynku jeszcze w trakcie prac budowlanych. Resort budownictwa chce również zalegalizować wszystkie budynki, które zostały wybudowane z naruszeniem prawa do 1995 roku. Legalizacja takich samowoli byłaby bezpłatna.

Źródło: „Gazeta Prawna", 14.06.2007 | 2007-06-15

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości poszukiwane do wynajęciamieszkania na zamianędomy na wynajemmieszkania na wynajem powiat Augustowskilokale użytkowe na sprzedaż powiat Zawierciańskidomy na sprzedaż gmina Lubrzamieszkania na sprzedaż gmina Mrozydomy na sprzedaż w Dzięgielowiedomy na sprzedaż w Karpiudomy na wynajem w Karolinowie

Deweloperzy

);