Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Łączą linie metra

2012-03-26

Łączą linie metra

Pod skrzyżowaniem ul. Świętokrzyskiej i Marszałkowskiej powstaje przejście, dzięki któremu możliwe będzie przemieszczanie się między starą i nową linią podziemnej kolejki.

Pod skrzyżowaniem ul. Świętokrzyskiej i Marszałkowskiej w Warszawie powstaje przejście, dzięki któremu możliwe będzie przemieszczanie się między peronami starej i nowej linii podziemnej kolejki.

Przejście zostanie zrealizowane na planie litery „L” – jest to najprostsze i najkrótsze z możliwych do zastosowania połączeń między liniami metra, które biegną prostopadle względem siebie. W południowej ścianie istniejącego peronu powstanie przejście, dalej podziemny korytarz przetnie od góry tunel II linii (w stronę ronda ONZ) i zakręci pod kątem 90 stopni. W tej części zaplanowano schody.

Zbudowanie przejścia wymagało przygotowania głębokiego szybu roboczego. Dalsze prace podzielono na dwa etapy. W pierwszym, po stronie zachodniego tunelu metra wzniesione zostaną dwie ściany szczelinowe. Po ich ukończeniu prace przeniosą się w bezpośrednią bliskość tunelu wschodniego (w kierunku Młocin). Ze względów bezpieczeństwa konieczne jest zamknięcie ruchu metra na odcinku Centrum – Ratusz Arsenał. Prace budowlane odbywają się bowiem zaledwie 70 cm od ścian starego tunelu.

 

Źródło: KRN.pl | 2012-03-26

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźgaraże na wynajemkamienice poszukiwane do wynajęciadomy poszukiwane do wynajęciadomy na sprzedaż powiat Grajewskilokale użytkowe na sprzedaż powiat M. Legnicalokale użytkowe na sprzedaż gmina Więcborklokale użytkowe na sprzedaż gmina Rawa Mazowieckamieszkania na wynajem w Działoszycachmieszkania na wynajem w Gostoliniemieszkania na wynajem w Czemlewie

Deweloperzy

);