Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Które miasta mogą pochwalić się przestrzenią publiczną?

Magdalena Hojniak | 2019-09-20

Które miasta mogą pochwalić się przestrzenią publiczną?

Swoją przestrzeń publiczną najlepiej zagospodarowują Kraków i Łódź. Oceniono też funkcje kulturotwórcze.

Po raz kolejny Towarzystwo Urbanistów Polskich wraz ze Związkiem Miast Polskich wybrało najlepiej zagospodarowaną przestrzeń publiczną w Polsce. W konkursie nagradzane są przede wszystkim rozwiązania, dzięki którym w Polsce powstaje nowa jakość przestrzeni publicznej. Uwagę zwraca się również na zrealizowane przez miasto inwestycje urbanistyczno-architektoniczne, kształtujące ich nowoczesny wizerunek.

Najlepszymi przestrzeniami 2019 r. okazały się krakowskie parki kieszonkowe Ogrody Krakowskie oraz w kategorii przestrzeń publiczna w zieleni oraz OFF Piotrkowska w Łodzi w kategorii przestrzeń publiczna zrewitalizowana.

Jury w tegorocznej, 13 edycji konkursu wyróżniło otoczenie łaźni głównej i stolarni w kompleksie kopalni Katowice, ścieżkę edukacyjną na terenie Żuław Gdańskich w Skowarczu. Wyróżnienia trafiły także do obszarów zrewitalizowanych – Parku Oruńskiego w Gdańsku i części śródmieścia w Lublinie, obejmującej pl. Litewski.

Patronat nad konkursem objęło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Obok walorów estetyczno-architektonicznych jury brało pod uwagę efektywność ekonomiczną, dostępność czy trwałość przestrzeni.
 

Źródło: Portalsamorzadowy.pl | 2019-09-20

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


3

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (1)

stan ⋅ 25-09-2019 | 09:16

Tylko w niektorych miejscach tak jest ale wiekszosc to betonowanie powierzchni miasta ! Przyklad w Krakowie ul.Teligi I Sciegiennego,Republiki Korczakowskiej,jest skrawek zieleni i juz wydana wz na wcisniecie nastepnego wiezowca ,a to zasloni swiatlo sasiednim mieszkancom ! Ktos na to wydaje pozwolenie,to jest bandyckie ! Niedlugo nie bedzie czym oddychac !

Pokaż wszystkie komentarze (1)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódździałki na wynajemlokale użytkowe na sprzedażkamienice do kupieniadomy na sprzedaż powiat M. Jaworznolokale użytkowe na sprzedaż powiat Ciechanowskimieszkania na sprzedaż gmina Aleksandrówmieszkania na wynajem gmina Góramieszkania na sprzedaż w Władysławowiemieszkania na wynajem w Łyczakowiemieszkania na wynajem w Śledzianowie

Deweloperzy

);