Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Kryzys klimatyczny uderzy w Polskę

Magdalena Hojniak | 2019-09-03

Kryzys klimatyczny uderzy w Polskę

Osoby, które dziś mają ok. 30-40 lat, mogą być świadkami zubożenia polskich lasów o 75 proc. drzew. Znikną także niektóre gatunki zwierząt oraz roślin.

Naukowcy z Polskiej Akademii Nauk (PAN) przewidują, że za kilkadziesiąt lat w Polsce nie będzie 75 proc. istniejących dzisiaj drzew. Już teraz można zauważyć pierwsze oznaki globalnego kryzysu klimatycznego. Na niektórych obszarach obserwuje się pustynnienie, susza trwa znacznie dłużej niż w ubiegłych latach i coraz częściej odnotowuje się rekordy wysokich temperatur dla poszczególnych rejonów kraju.

Wskazujemy groźne konsekwencje, które już zaczynają dotykać otaczającą nas przyrodę. Jest naszym obowiązkiem mówić o tym głośno – mówi prezes PAN prof. Jerzy Duszyński.

Z obserwacji naukowców wynika, że w atmosferze stężenie CO2 jest coraz wyższe. Tymczasem drzewa, które mają zdolność wyłapywania tego typu substancji, ulegają konsekwencjom zmian klimatycznych. Badacze obserwują zmieniającą się szatę roślinną Polski i mówią o wyginięciu bądź przerzedzeniu populacji m.in. sosny, brzozy i świerka, które obecnie stanowią odpowiednio 58,5, 7,5 i 6,4 proc. powierzchni polskich lasów.

Aktualnie prowadzone nasadzenia drzew w większości są jedynie uzupełnianiem braków po przeprowadzonych już wycinkach. Naukowcy uważają, że wśród koniecznych działań powinno się znaleźć sadzenie gatunków drzew, które poradzą sobie w warunkach, jakie nastaną w związku ze zmianami klimatycznymi. Badacze sugerują, by zalesieniu poddać tereny górskie oraz obszary w pobliżu najważniejszych rzek, co przyniosłoby dodatkową korzyść – wzrost ochrony przeciwpowodziowej.  

Źródło: Polsatnews.pl | 2019-09-03

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


5

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice na sprzedażmieszkania na zamianęmieszkania na wynajemmieszkania na wynajem powiat M. Siedlcelokale użytkowe na sprzedaż powiat Lubartowskimieszkania na sprzedaż gmina Strzelce Opolskiedomy na sprzedaż gmina Wojsławicedomy na wynajem w Woli Sernickiejdomy na sprzedaż w Pianowo-Bargłachdomy na wynajem w Grabownicy

Deweloperzy

);