Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Kredyty znów na plusie

Magdalena Hojniak | 2019-10-08

Kredyty znów na plusie
Kredytobiorcy nie zwalniają tempa

Dwucyfrowy wzrost procentowy w statystykach dotyczących kredytów mieszkaniowych to dowód na ciągły popyt na tego typu usługi bankowe.

Kolejny miesiąc zamknął się dodatnim odczytem BIK Indeksu, informującym o popycie na kredyty mieszkaniowe. W minionym miesiącu kwota, jaką byli zainteresowani potencjalni kredytobiorcy przekroczyła sumę z analogicznego okresu poprzedniego roku o 16 proc. Średnia wartość wnioskowanego kredytu we wrześniu 2019 r. wyniosła 278,3 tys. zł. Z kolei liczba osób zainteresowanych bankowym finansowaniem w porównaniu z wrześniem 2018 r. zwiększyła się o 12 proc. W obecnym roku wnioski o przyznanie kredytu mieszkaniowego złożyło 35,8 tys., czyli o 3,83 tys. osób więcej. 

Wrześniowa wartość indeksu jest o 2,3 p.p. wyższa od wartości z sierpnia o 13,7%. We wrześniu zeszłego roku wartość Indeksu wynosiła aż 23,4%. Na obecną jego wartość +16,0%, wpływa zarówno wzrost liczby osób wnioskujących o kredyt, jak i wzrost o 9% średniej wartości wnioskowanego kredytu w okresie wrzesień 2019 r. - wrzesień 2018 r. – zauważa Główny Analityk Biura Informacji Kredytowej, prof. Waldemar Rogowski.

Analizując dane z 9 miesięcy br., można zauważyć, że liczba potencjalnych kredytobiorców zwiększyła się o 5,7 proc., co w przełożeniu na liczby daje wzrost o 18,8 tys. Na przestrzeni styczeń-wrzesień 2019 o kredyt zawnioskowało 346,26 tys. zainteresowanych.  

Źródło: KRN.pl | 2019-10-08

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


4.2

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźhale i magazyny do kupieniadomy poszukiwane do wynajęciakamienice do kupieniadomy na sprzedaż powiat M. Płockdomy na sprzedaż powiat Pilskimieszkania na sprzedaż gmina Gidledomy na sprzedaż gmina Przytocznadomy na wynajem w Gruszkowiedomy na sprzedaż w Włosieniumieszkania na wynajem w Suliszce

Deweloperzy

);