Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Kredyty znów na plusie

Magdalena Hojniak | 2019-10-08

Kredyty znów na plusie
Kredytobiorcy nie zwalniają tempa

Dwucyfrowy wzrost procentowy w statystykach dotyczących kredytów mieszkaniowych to dowód na ciągły popyt na tego typu usługi bankowe.

Kolejny miesiąc zamknął się dodatnim odczytem BIK Indeksu, informującym o popycie na kredyty mieszkaniowe. W minionym miesiącu kwota, jaką byli zainteresowani potencjalni kredytobiorcy przekroczyła sumę z analogicznego okresu poprzedniego roku o 16 proc. Średnia wartość wnioskowanego kredytu we wrześniu 2019 r. wyniosła 278,3 tys. zł. Z kolei liczba osób zainteresowanych bankowym finansowaniem w porównaniu z wrześniem 2018 r. zwiększyła się o 12 proc. W obecnym roku wnioski o przyznanie kredytu mieszkaniowego złożyło 35,8 tys., czyli o 3,83 tys. osób więcej. 

Wrześniowa wartość indeksu jest o 2,3 p.p. wyższa od wartości z sierpnia o 13,7%. We wrześniu zeszłego roku wartość Indeksu wynosiła aż 23,4%. Na obecną jego wartość +16,0%, wpływa zarówno wzrost liczby osób wnioskujących o kredyt, jak i wzrost o 9% średniej wartości wnioskowanego kredytu w okresie wrzesień 2019 r. - wrzesień 2018 r. – zauważa Główny Analityk Biura Informacji Kredytowej, prof. Waldemar Rogowski.

Analizując dane z 9 miesięcy br., można zauważyć, że liczba potencjalnych kredytobiorców zwiększyła się o 5,7 proc., co w przełożeniu na liczby daje wzrost o 18,8 tys. Na przestrzeni styczeń-wrzesień 2019 o kredyt zawnioskowało 346,26 tys. zainteresowanych.  

Źródło: KRN.pl | 2019-10-08

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


4.2

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania do kupieniagaraże do kupieniadomy do kupieniamieszkania na wynajem powiat Starogardzkilokale użytkowe na wynajem powiat Ostrowieckilokale użytkowe na wynajem gmina Serokomlalokale użytkowe na wynajem gmina Frysztakdomy na sprzedaż w Wojnowicachmieszkania na sprzedaż w Zaleszanachdomy na wynajem w Cisówce

Deweloperzy

);