Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Kredyty na działki z ograniczeniami

2007-04-24

Kredyty na działki z ograniczeniami

Oferta kredytowa nie nadąża za popytem na działki budowlane. Niewiele instytucji zgadza się sfinansować taką inwestycję, nie żądając od klienta wkładu własnego.

Oferta kredytowa nie nadąża za popytem na działki budowlane – pisze „Rzeczpospolita". Niewiele instytucji zgadza się sfinansować taką inwestycję, nie żądając od klienta wkładu własnego. Sytuacja inwestorów poszukujących kredytu na zakup działki budowlanej jest znacznie mniej komfortowa niż w przypadku zakupu mieszkania czy domu. Kredyty na zakup działki często obwarowane są wymogiem posiadania własnego wkładu i wybór takich kredytów jest mniejszy niż przy kredycie na kupno domu lub mieszkania. Nawet liberalne banki stosują ograniczenia

Banki pozostawiają sobie furtkę, że w uzasadnionych przypadkach udzielą kredytu na mniej korzystnych warunkach, niż to wynika z parametrów produktu – czytamy dalej w „Rzeczpospolitej". Dotyczy to wprawdzie nie tylko kredytów na działki, jednak te mają charakter mniej standardowy niż mieszkania, więc przykre niespodzianki mogą się zdarzać częściej. Jeżeli nieruchomość jest położona blisko dużego miasta, ma doprowadzone media, dobry dojazd i zabudowę w sąsiedztwie, większość banków chętnie skredytuje taką transakcję. Jednak jeśli działka nawet ma status budowlanej, ale jest położona gorzej, a w okolicy nie notuje się wielu transakcji kupna - sprzedaży gruntów, to takie zabezpieczenie jest mało płynne i trudne do wyceny.

Źródło: „Rzeczpospolita", 20.04.2007 | 2007-04-24

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Deweloperzy

);