Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Krakowska Giełda Domów i Mieszkań

2006-04-24

Krakowska Giełda Domów i Mieszkań

Dobra koniunktura w budownictwie powoduje, że na rynku pojawia się coraz więcej nowych inwestorów. Podczas kwietniowej giełdy swoją ofertę zaprezentowało sześciu nowych deweloperów.

Dobra koniunktura w budownictwie powoduje, że na rynku pojawia się coraz więcej nowych inwestorów. Podczas kwietniowej giełdy swoją ofertę zaprezentowało sześciu nowych deweloperów: Art Deweloper – apartamenty Wieniawski przy ul. Wieniawskiego i mieszkania przy ul. Mały Płaszów, Invest House – osiedle domów jednorodzinnych Ekopark w Niepołomicach, Kontrakt Development – osiedle domów jednorodzinnych Tęcza w Zielonkach, Okland Developer – mieszkania w Śródmieściu przy ul. Strzelców i na Ruczaju przy ul. Lubostroń, firma Remset – osiedle domów jednorodzinnych w Opatkowicach, przy ul. Ważewskiego oraz firma Wiek SA – mieszkania na Ruczaju przy ul. Wiśniewskiego.

61 wystawców podczas ostatniej giełdy to najlepszy wskaźnik boomu na rynku nieruchomości. Dowodem na to, że zapotrzebowanie na mieszkania nadal jest ogromne, była duża – mimo pięknej pogody zachęcającej do wyjazdu poza miasto – liczba osób odwiedzających giełdę. Inwestorzy mają powody do zadowolenia, jednak problemem pozostają nadal zbyt długie procedury związane z uzyskiwaniem decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu (tzw. wuzetek) i związane z tym okresy przymusowych przestojów w inwestowaniu. Podczas konferencji prasowej odbywającej się przy okazji giełdy wiceprezydent Krakowa Kazimierz Bujakowski otrzymał od redaktora naczelnego „Małopolskiego Przeglądu Nieruchomości” Jarosława Knapa ciastko wuzetkę z życzeniami jeszcze większej liczby „wuzetek”. Jarosław Knap podkreślił, że dużo już się stało dobrego, i wyraził nadzieję, że dotychczasowa współpraca Urzędu Miasta ze Stowarzyszeniem Budowniczych Domów i Mieszkań będzie kontynuowana w formie spotkań z radnymi, z przedstawicielami Wydziału Architektury oraz z osobami, które mogą wspomóc działania służące rozwojowi rynku mieszkaniowego w Krakowie.

Stowarzyszenie Budowniczych Domów i Mieszkań, nie zamierzając ograniczać się jedynie do działań na rynku lokalnym, ogłosiło swoje stanowisko w sprawie polskiego programu mieszkaniowego (pełna wersja na stronie internetowej stowarzyszenia www.sbdim.pl). SBDiM postuluje opracowanie ustawy kompleksowo regulującej budownictwo mieszkaniowe w Polsce, ponieważ – zdaniem głównego autora stanowiska Jana Bulszy – Polska nie ma żadnego programu mieszkaniowego. Chodzi m.in. o ustalenie definicji budownictwa społecznego, socjalnego, spółdzielczego czy komercyjnego, określenie polityki fiskalnej (i ewentualnych ulg) w całym sektorze mieszkaniowym, ustalenie środków finansowania programu z uwzględnieniem funduszy unijnych, funduszy budżetu państwa, środków finansowych gmin oraz kredytów hipotecznych, a także o sprecyzowanie zadań gmin.

(mak)

Źródło: „Krakowski Rynek Nieruchomości" nr 9/2006 | 2006-04-24

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości poszukiwane do wynajęciadziałki na sprzedażinne nieruchomości do kupieniadomy na sprzedaż powiat Bielskidomy na wynajem powiat Nowosolskilokale użytkowe na wynajem gmina Paradyżdomy na wynajem gmina Strykówmieszkania na wynajem w Chojnowiemieszkania na wynajem w Trzebiniimieszkania na sprzedaż w Oraczewie

Deweloperzy

);