Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Krakowska Giełda Domów i Mieszkań

2006-04-24

Krakowska Giełda Domów i Mieszkań

Dobra koniunktura w budownictwie powoduje, że na rynku pojawia się coraz więcej nowych inwestorów. Podczas kwietniowej giełdy swoją ofertę zaprezentowało sześciu nowych deweloperów.

Dobra koniunktura w budownictwie powoduje, że na rynku pojawia się coraz więcej nowych inwestorów. Podczas kwietniowej giełdy swoją ofertę zaprezentowało sześciu nowych deweloperów: Art Deweloper – apartamenty Wieniawski przy ul. Wieniawskiego i mieszkania przy ul. Mały Płaszów, Invest House – osiedle domów jednorodzinnych Ekopark w Niepołomicach, Kontrakt Development – osiedle domów jednorodzinnych Tęcza w Zielonkach, Okland Developer – mieszkania w Śródmieściu przy ul. Strzelców i na Ruczaju przy ul. Lubostroń, firma Remset – osiedle domów jednorodzinnych w Opatkowicach, przy ul. Ważewskiego oraz firma Wiek SA – mieszkania na Ruczaju przy ul. Wiśniewskiego.

61 wystawców podczas ostatniej giełdy to najlepszy wskaźnik boomu na rynku nieruchomości. Dowodem na to, że zapotrzebowanie na mieszkania nadal jest ogromne, była duża – mimo pięknej pogody zachęcającej do wyjazdu poza miasto – liczba osób odwiedzających giełdę. Inwestorzy mają powody do zadowolenia, jednak problemem pozostają nadal zbyt długie procedury związane z uzyskiwaniem decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu (tzw. wuzetek) i związane z tym okresy przymusowych przestojów w inwestowaniu. Podczas konferencji prasowej odbywającej się przy okazji giełdy wiceprezydent Krakowa Kazimierz Bujakowski otrzymał od redaktora naczelnego „Małopolskiego Przeglądu Nieruchomości” Jarosława Knapa ciastko wuzetkę z życzeniami jeszcze większej liczby „wuzetek”. Jarosław Knap podkreślił, że dużo już się stało dobrego, i wyraził nadzieję, że dotychczasowa współpraca Urzędu Miasta ze Stowarzyszeniem Budowniczych Domów i Mieszkań będzie kontynuowana w formie spotkań z radnymi, z przedstawicielami Wydziału Architektury oraz z osobami, które mogą wspomóc działania służące rozwojowi rynku mieszkaniowego w Krakowie.

Stowarzyszenie Budowniczych Domów i Mieszkań, nie zamierzając ograniczać się jedynie do działań na rynku lokalnym, ogłosiło swoje stanowisko w sprawie polskiego programu mieszkaniowego (pełna wersja na stronie internetowej stowarzyszenia www.sbdim.pl). SBDiM postuluje opracowanie ustawy kompleksowo regulującej budownictwo mieszkaniowe w Polsce, ponieważ – zdaniem głównego autora stanowiska Jana Bulszy – Polska nie ma żadnego programu mieszkaniowego. Chodzi m.in. o ustalenie definicji budownictwa społecznego, socjalnego, spółdzielczego czy komercyjnego, określenie polityki fiskalnej (i ewentualnych ulg) w całym sektorze mieszkaniowym, ustalenie środków finansowania programu z uwzględnieniem funduszy unijnych, funduszy budżetu państwa, środków finansowych gmin oraz kredytów hipotecznych, a także o sprecyzowanie zadań gmin.

(mak)

Źródło: „Krakowski Rynek Nieruchomości" nr 9/2006 | 2006-04-24

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

Prezenter inwestycji

 

 

Super Oferta

Dom na sprzedaż Płaza (woj....

Dom na sprzedaż Płaza (woj....

Płaza (woj. Małopolskie) 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości na wynajemhale i magazyny do kupieniagaraże na wynajemlokale użytkowe na sprzedaż powiat M. Lublinlokale użytkowe na wynajem powiat Biłgorajskilokale użytkowe na sprzedaż gmina Uścimówdomy na wynajem gmina Laszkidomy na wynajem w Przygubieludomy na wynajem w Romanowie Górnymmieszkania na sprzedaż w Cesinów-Lasie

Deweloperzy

);