Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Kraków ze Strefą Czystego Transportu

Magdalena Hojniak | 2018-07-09

Kraków ze Strefą Czystego Transportu

Do Strefy Czystego Transportu wjazd będą miały tylko samochody ekologiczne. To pierwszy taki projekt.

Mieszkańcy krakowskiego Kazimierza już wkrótce będą mogli przekonać się, czy ustawa o elektromobilności poprawi jakość ich życia. W jej myśl opracowano Strefę Czystego Transportu (SCzT), która wytyczy obszar, gdzie samochody niespełniające wymogów ekologicznych nie będą mogły wjeżdżać. Pilotażowy projekt zakłada, że w obrębie obowiązywania SCzT poruszać mogą się jedynie pojazdy elektryczne, na wodór oraz napędzane gazem ziemnym. Od spełnienia wymogu zwolnieni będą jedynie mieszkańcy Kazimierza, a wprowadzenie przepisów nie zobliguje ich do wymiany dotychczasowych samochodów.

Propozycja wydzielenia rejonu wolnego od zanieczyszczeń spalinami zyskała akceptację nie tylko Urzędu Wojewódzkiego, ale przede wszystkim samych mieszkańców, którzy będą mogli przekonać się o pozytywnych skutkach nowych przepisów. Wprowadzenie obostrzeń ma zmniejszyć źródła niekorzystnych dla ludzi i środowiska czynników poprzez ograniczenie emisji spalin. Pilotaż będzie monitorowany i analizowany.

Idea wydzielenia SCzT współgra z zapisami uchwalonej na początku tego roku Ustawy o Elektromobilności i Paliwach Alternatywnych. Zakładają one, że gmina może wyznaczyć obszar przeznaczony jedynie dla samochodów elektrycznych, na wodór i z napędem CNG. Korzystając z nowo przyjętego prawa, Kraków wydzielił taką strefę na Kazimierzu w rejonie ulic Miodowej, Bożego Ciała, Meiselsa, św. Józefa, św. Estery, Warszauera, Kupa, Izaaka, Jakuba, Wąskiej, Bartosza, Szerokiej, Ciemnej, Lewakowa i NaPrzejściu, a także placów Nowego oraz Bawół.  

Źródło: KRN.pl | 2018-07-09

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźhale i magazyny na sprzedażkamienice na zamianędomy poszukiwane do wynajęcialokale użytkowe na wynajem powiat Nowotomyskilokale użytkowe na sprzedaż powiat Siemiatyckidomy na sprzedaż gmina Nowe Miasteczkolokale użytkowe na wynajem gmina Witoniamieszkania na sprzedaż w Kucykudomy na wynajem w Jankowo-Skarbowiemieszkania na wynajem w Grębocinie

Deweloperzy

);