Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Kraków: Gdzie powstaną parkingi?

2007-02-02

Kraków: Gdzie powstaną parkingi?

Od kilku lat władze Krakowa zapowiadają uruchomienie parkingów podziemnych w centrum miasta. Sprawa jest o tyle pilna, że z roku na rok przybywa samochodów, ale nie miejsc parkingowych.

Od kilku lat władze Krakowa zapowiadają uruchomienie parkingów podziemnych w centrum miasta. Sprawa jest o tyle pilna, że z roku na rok przybywa samochodów, ale nie miejsc parkingowych.

Pod koniec ubiegłego roku miasto podpisało umowę z hiszpańską firmą Ascan na budowę dwukondygnacyjnego parkingu pod placem Na Groblach. Ostatnio zaś władze wystąpiły z wnioskiem o warunki zabudowy dla parkingu, który miałby powstać pod placem Inwalidów. Byłby to trzykondygnacyjny parking, mogący pomieścić ponad 320 samochodów. Los inwestycji nie jest jednak przesądzony, gdyż grupa okolicznych mieszkańców złożyła odwołanie od decyzji władz miasta. Negatywną opinię w tej sprawie wydali również radni dzielnicy V. W zamian zaproponowali oni umiejscowienie parkingu przy ul. Królewskiej, naprzeciwko budynku Biprostalu. Nie wiadomo jednak, czy ta lokalizacja zostanie zaakceptowana przez władze miasta.

Cały czas ważą się też losy innych tego typu inwestycji. Jako proponowane miejsca budowy parkingów podziemnych wymienia się m.in. Rynek Podgórski, pl. Wolnica czy okolice hotelu Cracovia.

Źródło: "Krakowski Rynek Nieruchomości" 3/2007 | 2007-02-02

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźlokale użytkowe poszukiwane do wynajęciamieszkania na zamianęhale i magazyny na wynajemlokale użytkowe na wynajem powiat M. Gorzów Wielkopolskimieszkania na sprzedaż powiat Oleskidomy na sprzedaż gmina Nowy Dwór Gdańskimieszkania na wynajem gmina Teresinmieszkania na wynajem w Polichniedomy na sprzedaż w Więcławiemieszkania na wynajem w Mirocinie

Deweloperzy

);