Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Kraków buduje kolejną trasę

Magdalena Hojniak | 2018-07-19

Kraków buduje kolejną trasę

W Krakowie ruszyła jedna z najważniejszych inwestycji. Ma zmniejszyć ruch w centrum miasta i poprawić jakość powietrza.

Na pętli tramwajowej w Kurdwanowie rozpoczęła się budowa Trasy Łagiewnickiej. Jest to jedno z najważniejszych dla miasta i regionu przedsięwzięć infrastrukturalnych. Ma się bowiem przyczynić do realizacji kolejnego odcinka III obwodnicy Krakowa. Oprócz tego uruchomienie przejazdu tramwajów na odcinku os. Kurdwanów – ul. Zakopiańska rozładuje ruch w ścisłym centrum miasta, m.in. na Alejach Trzech Wieszczów. To z kolei wpłynie na poprawę jakości powietrza, dzięki zmniejszonej emisji spalin.

Trasa Łagiewnicka będzie przebiegać na 3,5 km odcinku drogowym i 2,3 km odcinku linii tramwajowej, a tunele zajmą 2,1 km. Oprócz tego prace obejmą utworzenie węzłów drogowych, chodników czy dróg rowerowych. Wkrótce prace ruszą na skrzyżowaniu ulic Turowicza i Herberta.

Uroczysta inauguracja prac odbyła się 18 lipca br. Uczestniczył w niej prezydent Jacek Majchrowski, a także przedstawiciele resortów wraz z reprezentantami odpowiadającej za inwestycję spółki i wykonawcy. W trakcie wydarzenia zaprezentowano zmianę zasad w organizacji ruchu na czas zaplanowanych prac. Zakończenie III, ostatniego etapu przewidziano na grudzień 2019 r.  

Źródło: KRN.pl | 2018-07-19

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


3.8

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

Prezenter inwestycji

Super Oferta

Budynek mieszkalny przy ul....
Wynajem pomieszczeń biurowych...
Domy Piltza 16
Oaza Bronowice
Willa Słowicza
Sand Hotel ****

Budynek mieszkalny przy ul....

Kraków, Krowodrza, ul. Kazimierza... 

Wynajem pomieszczeń biurowych...

Opole, ul. Głogowska 

Domy Piltza 16

Kraków, Dębniki, ul. dr. J. Piltza 

Oaza Bronowice

Kraków, Bronowice, ul. Stańczyka 

Willa Słowicza

Kraków, Bronowice, ul. W. E.... 

Sand Hotel ****

Kołobrzeg, ul. Zdrojowa 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości do kupieniadomy na zamianęmieszkania na wynajemmieszkania na wynajem powiat Lidzbarskidomy na wynajem powiat Śremskimieszkania na wynajem gmina Tarnowieclokale użytkowe na wynajem gmina Zapolicedomy na sprzedaż w Bielancemieszkania na sprzedaż w Mechowiedomy na wynajem w Radomyślu

Deweloperzy