Rozstrzygnięto konkurs na projekt architektoniczny Ośrodka Radioterapii w Pile. Zwycięska koncepcja zakłada zagospodarowanie 2,2 tys. mkw. powierzchni.
Rozstrzygnięto konkurs na projekt architektoniczny Ośrodka Radioterapii w Pile. W uroczystym ogłoszeniu wyników uczestniczyli m.in.: marszałek województwa mazowieckiego, prezydent miasta oraz dyrektor Wielkopolskiego Centrum Onkologii. Komisja konkursowa zdecydowała o przyznaniu pierwszego miejsca pracowni Spółka Projektowania Architektonicznego Sadowski Sadowska z Poznania.
Ośrodek zostanie wybudowany na działce położonej przy ul. Rydygiera, należącej pierwotnie do powiatu pilskiego. Po przekazaniu gruntu na potrzeby placówki medycznej, mogą rozpocząć się przygotowania do realizacji przedsięwzięcia. Nowy szpital ma składać się z części bunkrowej i diagnostycznej. Pierwsza z nich zostanie połączona z 2 bunkrami akceleratorów wysokoenergetycznych.
W projekcie przewidziano także wybudowanie poradni dla pacjentów i hostelu. Obiekt zostanie zrealizowany w taki sposób, by lekarze mogli przyjmować do 160 chorych dziennie. Powierzchnia użytkowa budynku ma zajmować ok. 2,2 tys. mkw.
Źródło: KRN.pl | 2014-03-06
Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?
Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!
Wiadomości
Komentarze (0)
Pokaż wszystkie komentarze (0)