Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Konkurs Fasada Roku 2021 rozstrzygnięty. Znamy zwycięzców

Anna Panikowska-Filipek | 2021-11-25

Konkurs Fasada Roku 2021 rozstrzygnięty. Znamy zwycięzców
W kategorii budynek historyczny po renowacji zwyciężyła kamienica przy ul. Piłsudskiego w Bytomiu

Tegoroczna, 14 edycja konkursu cieszyła się niezwykłym zainteresowaniem. Spośród prawie 300 zgłoszeń jury wyłoniło najlepsze projekty elewacji w 5 kategoriach. Specjalne wyróżnienia przyznali również internauci. W kolejnym etapie zwycięzcy będą reprezentowali Polskę na scenie międzynarodowej.

Konkurs Fasada Roku odbywa się cyklicznie od 2007 r. Jego popularność rośnie z edycji na edycję, czego dowodem jest coraz większa liczba uczestników oraz biorących udział w głosowaniu internautów. Tym razem w rywalizacji zmierzyły się aż 294 projekty elewacji wykonanej przy użyciu technologii Baumit, w skład której wchodzą m.in. systemy tynkowe, systemy ociepleniowe oraz specjalistyczne produkty do renowacji. Konkurs odbywa się pod honorowym patronatem takich instytucji jak Izba Architektów Rzeczpospolitej Polskiej, Stowarzyszenie Architektów Polskich czy Fundacja Twórców Architektury, co niewątpliwie świadczy o jego prestiżu.


Kto został zwycięzcą?

Projekty przedstawione przez architektów, wykonawców oraz inwestorów oceniane były przez jury w 5 kategoriach:

  • Budynek jednorodzinny nowy – nagrodę przyznano zlokalizowanej w Starych Babicach pod Warszawą inwestycji Ostoja Kampinos. Jest to kompleks budynków w zabudowie bliźniaczej i szeregowej. Jego projekt należy do pracowni Beczak/Beczak/Architekci, natomiast realizacją prac elewacyjnych zajęła się firma budowlana Con-Trust Krzysztof Warzocha.
  • Budynek wielorodzinny nowy – w tej kategorii pierwsze miejsce przyznano zlokalizowanemu we Wrocławiu budynkowi Pawia 18, projektu Pracowni Projektowej Piotra Zarzyckiego Wytwórnia. Prace budowlane zostały wykonane przez firmę Kompleksowe Usługi Rem-Bud Krzysztof Korolewicz.
  • Budynek po termomodernizacji – jury zdecydowało o przyznaniu nagrody siedzibie Starostwa Powiatowego w Pile. Termomodernizacja została zaprojektowana przez Filar Studio Projektu Budowlanego i wykonana przez Nova Term Sp. z o.o. Sp.k.
  • Budynek niemieszkalny nowy – w tej kategorii nagrodzono kompleks aparthotelowy Minimaxy zaprojektowany przez Dziewoński Łukaszewicz Architekci. Elewację wykonała firma Wiesław Dobrowolski Usługi Budowlane.
  • Budynek historyczny po renowacji – w tej kategorii niekwestionowanym zwycięzcą została kamienica przy ul. Piłsudskiego 65-69 w Bytomiu, projektu Studio Projektowe Adrian Gajda i wykonawstwa firmy budowlanej Nova-Bud.

 

Kto otrzymał wyróżnienie?

Jury postanowiło przyznać kilka dodatkowych nagród w powyższych kategoriach. Przypadły one takim inwestycjom jak Centrum Sportów Wodnych Żnin, Dwór we Włościejewkach, Ande Osiedle Wsród Natury czy „Ptasi Raj” w Warszawie.

Szczególne wyróżnienie przyznali również internauci. W głosowaniu internetowym oddano 240 000 głosów. Budynkiem jednorodzinnym z najciekawszą elewacją została Willa w Balicach. Jako budynek wielorodzinny internauci nagrodzili inwestycję Nadmotławie Estate. Natomiast wyróżnienie w kategorii najlepszego budynku po termomodernizacji przyznano białostockiej kamienicy przy ul. Sienkiewicza. Wyróżnienie w kategorii budynek historyczny otrzymała kamienica przy ul. Łokietka w Szczecinie, a jako budynek niemieszkalny doceniono Dom Parafialny w Piasecznie.

Zwycięzcy konkursu Fasada Roku 2021 zmierzą się na arenie międzynarodowej, starając się o otrzymanie prestiżowego tytułu Europejska Fasada Roku.  

Źródło: KRN.pl | 2021-11-25

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice do kupieniamieszkania poszukiwane do wynajęciadziałki do kupieniamieszkania na sprzedaż powiat Kolneńskimieszkania na wynajem powiat Płockilokale użytkowe na wynajem gmina M. Ruda Śląskalokale użytkowe na wynajem gmina Piotrków Kujawskidomy na sprzedaż w Wilkowie Nowymmieszkania na wynajem w Białkachmieszkania na sprzedaż w Rafałówce

Deweloperzy

);