Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Koniunktura w budownictwie w styczniu 2020

Rafał Chojnacki | 2020-01-23

Koniunktura w budownictwie w styczniu 2020
Styczeń 2020 r. jest pierwszym miesiącem przełamania tendencji spadkowych w sektorze budownictwa.

Główny Urząd Statystyczny opublikował najnowsze informacje sygnalne, dotyczące przewidywanej koniunktury gospodarczej na styczeń 2020 roku.

Są one przygotowywane na podstawie aktualnych ocen przedsiębiorców w badanych obszarach. Wśród prognozowanych danych, znalazło się miejsce dla najważniejszych sektorów gospodarki, w tym również dla budownictwa.

Wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury, odzwierciedlający stan gospodarki, kształtuje się w budownictwie na poziomie - 0,7. Oznacza to, że jest wyższy niż w grudniu 2019 roku, kiedy to wynosił - 4,6. Trzeba jednak zauważyć, że w porównaniu ze styczniem roku 2018 i 2019 wskaźnik ten zmalał.

Z dokładniejszej analizy koniunktury gospodarczej w budownictwie, przeprowadzonej na podstawie danych z ostatnich kilku miesięcy, wynika, że aż do grudnia 2019 r. obserwowaliśmy trwałą serię spadków wskaźnika ogólnego klimatu koniunktury. Oznacza to, że styczeń 2020 roku jest pierwszym miesiącem przełamania złych tendencji w sektorze budownictwa.

Badanie koniunktury jest jednym ze stałych zadań GUS. Realizuje się je metodą testu koniunktury, który przeprowadza się na próbce 5000 przedsiębiorstw. Pytania w teście dotyczą bieżącej i przewidywalnej sytuacji firmy. Na ich podstawie GUS wyciąga średnia arytmetyczną. 

Źródło: KRN.pl | 2020-01-23

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


3.1

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (1)

Dawid ⋅ 01-02-2020 | 17:08

Co za bełkot

Pokaż wszystkie komentarze (1)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice na sprzedażgaraże na sprzedażdziałki do kupieniadomy na wynajem powiat Zgorzeleckilokale użytkowe na wynajem powiat Ostródzkilokale użytkowe na sprzedaż gmina Surażlokale użytkowe na sprzedaż gmina Budrymieszkania na sprzedaż w Nowej Wsidomy na sprzedaż w Teodorowiemieszkania na sprzedaż w Malerzowicach Małym

Deweloperzy

);