Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Komputerowe księgi wieczyste bez obcych liter

2007-12-05

Komputerowe księgi wieczyste bez obcych liter

W księgach wieczystych prowadzonych w systemie informatycznym niemożliwy jest prawidłowy zapis nazwisk, jeśli występują w nich litery, których nie ma w polskim alfabecie.

Jak podaje „Rzeczpospolita”, w księgach wieczystych prowadzonych w systemie informatycznym niemożliwy jest prawidłowy zapis nazwisk, jeśli występują w nich litery, których nie ma w polskim alfabecie.

Zdaniem rzecznika praw obywatelskich, jeżeli dana osoba nosi nazwisko z literami niewystępującymi w polskim alfabecie, obowiązkiem każdego organu i sądu jest respektowanie tego stanu rzeczy – czytamy dalej. W obecnej sytuacji pewność, jaką daje księga wieczysta, staje się iluzoryczna, gdyż nigdy do końca nie wiadomo, czy obco brzmiące nazwisko osoby ujawnionej w księdze jest wpisane właściwie. Konieczne staje się przejrzenie akt, ale może to robić jedynie osoba mająca interes prawny lub notariusz.

Niemożność uzyskania wiarygodnego odpisu utrudnia lub uniemożliwia zawieranie umów cywilnoprawnych – podkreśla dziennik. Także sędziowie korzystający z danych ujawnionych w systemie informatycznym nie mają pewności co do właściwego brzmienia nazwisk ujawnionych w księdze, a taka sytuacja jest niedopuszczalna.

Źródło: „Rzeczpospolita” 4.12.2007 | 2007-12-05

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości na zamianęgaraże do kupienialokale użytkowe na sprzedażlokale użytkowe na sprzedaż powiat M. Tarnówmieszkania na wynajem powiat Żyrardowskilokale użytkowe na wynajem gmina Nowy Korczyndomy na wynajem gmina Strachówkadomy na wynajem w Gnidzindomy na sprzedaż w Starych Budachmieszkania na wynajem w Rakówku

Deweloperzy

);