Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Kolektory rozgrzewają Polskę

2012-04-04

Kolektory rozgrzewają Polskę

Zeszłoroczne obroty na rynku kolektorów słonecznych wyniosły ponad 500 mln zł., a ich sprzedaż wzrosła o 70 proc.

Z badań Instytutu Energetyki Odnawialnej wynika, że sprzedaż kolektorów słonecznych w Polsce w 2011 r. wzrosła o ponad 70 proc. Oznacza to, że w całym kraju w ubiegłym roku zostało zainstalowanych prawie 250 tys. m kw. kolektorów słonecznych. Ich całkowita ilość przekroczyła 900 tys. m kw., co stanowi równoważnik 633 MW mocy cieplnej. Tym samym kolektory słoneczne są, po energetyce wiatrowej, drugą technologią OZE (Odnawialnych Źródeł Energii) w Polsce.

Szacuje się, że dochody z ich sprzedaży wyniosły w 2011 r. ponad 500 mld zł – Polska znalazła się więc w czołówce krajów europejskich (6-7 miejsce) pod względem ilości sprzedawanych kolektorów. Dodatkowo, zodnie z danymi IEO, produkcją i dystrybucją kolektorów w Polsce zajmuje się ok. 70 przedsiębiorstw. Większość z nich to dystrybutorzy zagranicznych marek.

Źródło: KRN.pl | 2012-04-04

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice poszukiwane do wynajęciadziałki na sprzedażkamienice do kupienialokale użytkowe na sprzedaż powiat Tomaszowskidomy na wynajem powiat Radziejowskilokale użytkowe na wynajem gmina Dusznikilokale użytkowe na sprzedaż gmina Olkuszmieszkania na wynajem w Ciekocinkudomy na wynajem w Zaborowicachmieszkania na sprzedaż w Osinach

Deweloperzy

);