Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Kolejne inwestycje, brak parkingów

2009-07-31

Kolejne inwestycje, brak parkingów

W miejscu dawnej kopalni „Katowice” mają powstać: siedziba Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, Muzeum Śląskie i Międzynarodowe Centrum Kongresowe.

W miejscu dawnej kopalni „Katowice” mają powstać: siedziba Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, Muzeum Śląskie i Międzynarodowe Centrum Kongresowe – podaje „Dziennik Zachodni”. Niestety, władze miasta nie wzięły pod uwagę wyznaczenia odpowiedniej przestrzeni na miejsca parkingowe.

Jak wyjaśnia wiceprezydent Katowic na łamach dziennika, problem ma podłoże finansowe. Dotacje unijne przeznaczone na te trzy inwestycje nie obejmują parkingów, gdyż te należą do dziedziny transportu. Wciąż brak pomysłu, jak rozwiązać problem z parkowaniem w centrum Katowic. Miasto do tej pory nie może się pochwalić żadnym parkingiem podziemnym – zaznacza „Dziennik Zachodni”.

NOSPR ma pomieścić aż 1,8 tys. osób. W Centrum Kongresowym będą się odbywać międzynarodowe kongresy dla tysięcy przyjezdnych. Przy tym oba budynki mają mieć w sumie jedynie 270 miejsc postojowych na swoich podziemnych parkingach. W związku z tym zachęca się prywatnych inwestorów do budowy kolejnych parkingów podziemnych w okolicach planowanych obiektów. Jest to jednak ryzykowny rodzaj inwestycji – koszt parkingu to około kilkadziesiąt milionów złotych, budowa trwa długo, a okres zwrotu kosztów jest stosunkowo długi.

 

 

Źródło: „Dziennik Zachodni” 21.07.2009 | 2009-07-31

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódździałki do kupieniagaraże na wynajeminne nieruchomości do kupieniadomy na sprzedaż powiat M. Lesznodomy na wynajem powiat Nowomiejskidomy na wynajem gmina Brześć Kujawskidomy na sprzedaż gmina Osiecznicamieszkania na wynajem w Starych Kaliszanachdomy na sprzedaż w Drawiedomy na wynajem w Anielinie

Deweloperzy

);