Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Kliencie, daj coś jeszcze pod hipotekę

2009-01-07

Kliencie, daj coś jeszcze pod hipotekę

Osoby spłacające kredyt hipoteczny we frankach szwajcarskich powinny sprawdzić, czy nie są bankowi winne więcej, niż jest warte ich mieszkanie. W takim wypadku bank może zażądać dodatkowych zabezpieczeń.

Jak zwraca uwagę „Gazeta Wyborcza”, osoby spłacające kredyt hipoteczny we frankach szwajcarskich powinny sprawdzić, czy nie są bankowi winne więcej, niż jest warte ich mieszkanie. W takim wypadku bank może zażądać dodatkowych zabezpieczeń.

Im wyższy kurs franka, tym więcej jesteśmy winni bankom. Pytani przez „Gazetę Wyborczą" bankowcy zapewniają, że przynajmniej na razie sytuacje, w których proszą klientów o dostarczenie dodatkowych zabezpieczeń, należą do wyjątków. Ale już niedługo wielu kredytobiorców może otrzymać podobne zaproszenia na rozmowy. Wszystko dlatego, że Komisja Nadzoru Finansowego zamierza zobowiązać banki, by na bieżąco monitorowały zmiany wartości nieruchomości. Banki mogą domagać się dodatkowych zabezpieczeń, jeśli przewiduje to umowa kredytowa. Od decyzji zarządu zależy natomiast, czy jest to konieczne ze względu na stabilność instytucji oraz zaufanie klientów.
 

 

Źródło: „Gazeta Wyborcza” 5.01.2009 | 2009-01-07

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy do kupieniadomy na sprzedażkamienice na zamianędomy na wynajem powiat M. Bielsko-Białalokale użytkowe na wynajem powiat Mrągowskilokale użytkowe na sprzedaż gmina Trzciannelokale użytkowe na sprzedaż gmina Międzychóddomy na sprzedaż w Starej Rudziedomy na sprzedaż w Żerzynodomy na wynajem w Lalinach

Deweloperzy

);