Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Klienci bezpieczni

2011-09-02

Klienci bezpieczni

Sejm przyjął ustawę, która ma chronić klientów firm deweloperskich.

Na posiedzeniu 31 sierpnia Sejm przyjął ustawę, która ma chronić klientów firm deweloperskich. Jej losy były niepewne po decyzji marszałka Sejmu Grzegorza Schetyny, który wcześniej usunął głosowanie nad ustawą z porządku obrad. Po konsultacjach rządowych projekt trafił do posłów, którzy niemal jednogłośnie go przyjęli. Teraz ustawa trafi do Senatu, gdzie – zgodnie z ustaleniami – najprawdopodobniej zostanie zgłoszona poprawka do zapisu, który wywołał największe kontrowersje.

Chodzi o zawarty w ustawie obowiązek dodatkowego zabezpieczenia wkładu klientów przy pomocy ubezpieczenia lub gwarancji bankowej. Zdaniem Polskiego Związku Firm Deweloperskich zapis w dotychczasowym kształcie uniemożliwiłby realizację inwestycji mniejszym przedsiębiorstwom. Jeśli Senat wprowadzi kompromisową poprawkę, dodatkowe ubezpieczenia nie będą obowiązkowe.

Polska jest jednym z niewielu krajów europejskich, w których nie istnieją prawne narzędzia ochrony klientów firm deweloperskich. Ustawa przewiduje wprowadzenie m.in. zabezpieczeń wpłat klientów w postaci rachunków powierniczych zamkniętych lub rachunków otwartych, ale dodatkowo ubezpieczonych.

Na temat projektu ustawy pisaliśmy w artykule: Umowa deweloperska będzie uregulowana.

Źródło: KRN.pl | 2011-09-02

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźlokale użytkowe na wynajemkamienice poszukiwane do wynajęciadomy poszukiwane do wynajęciadomy na sprzedaż powiat Tarnobrzeskidomy na wynajem powiat Żagańskilokale użytkowe na sprzedaż gmina Szczytnolokale użytkowe na wynajem gmina Stoszowicemieszkania na sprzedaż w Zalesiemieszkania na sprzedaż w Starym Zalesiumieszkania na wynajem w Woli Grójeckiej

Deweloperzy

);