Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Kładka połączy Kazimierz z Podgórzem

2008-10-24

Kładka połączy Kazimierz z Podgórzem

Już w tym roku rozpocznie się budowa kładki pieszo-rowerowej na Wiśle. Miasto rozstrzygnęło przetarg na wykonawcę projektu.

Już w tym roku rozpocznie się budowa kładki pieszo-rowerowej na Wiśle. Miasto rozstrzygnęło przetarg na wykonawcę projektu – donosi „Gazeta Wyborcza”.

Jak informuje dziennik, wkrótce rozpoczną się prace nad kładką, która – według wcześniejszych planów – powinna być już gotowa w tym roku. Ponad dwa lata temu wybrano projekt przygotowany przez Autorską Pracownię Projektowo-Plastyczną prof. Andrzeja Gettera, lecz niestety, realizacja tego projektu przesunęła się, ponieważ nie ujęto go w ostatnim budżecie miasta.

Kładka powstanie na wysokości dawnego mostu Franciszka Józefa (w ciągu ulic Mostowej i Brodzińskiego). Będzie to jednoprzęsłowa konstrukcja inspirowana strukturą liścia – czytamy dalej. Projektant przewidział system żyłek zamocowanych na łukowym ramieniu podtrzymującym kładkę. Wykorzystane mają być również kamienne przyczółki, które pozostały po starym moście. Miasto wybrało właśnie wykonawcę projektu – konsorcjum Przedsiębiorstwa Usług Technicznych „Intercor" z Zawiercia oraz firmy Intop z Tarnobrzega. Oszacowało ono koszty realizacji na 27 mln złotych. Na 2010 r. przewidziana jest także budowa kładki łączącej bulwar Inflancki z terenami spacerowymi bulwaru Wołyńskiego – donosi Gazeta.

 

Źródło: „Gazeta Wyborcza” 22.10.2008 | 2008-10-24

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźgaraże na wynajemkamienice na wynajemdomy na sprzedażdomy na sprzedaż powiat M. Łódźdomy na wynajem powiat Wałeckimieszkania na sprzedaż gmina Kościerzynadomy na sprzedaż gmina Stary Lubotyńdomy na sprzedaż w Kociołkachdomy na wynajem w Pieńki-Towarzystwiedomy na wynajem w Murzynowie Leśnym

Deweloperzy

);