Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Kiedy warto stosować zadaniowy system pracy?

Artykuł sponsorowany | 2023-11-02

Kiedy warto stosować zadaniowy system pracy?
Kiedy warto stosować zadaniowy system pracy?

Zadaniowy system pracy to bardzo nowoczesny sposób organizacji pracy, często spotykany m.in. w firmach IT lub agencjach marketingowych. Polega on na tym, że pracownik ma do wykonania określoną pulę zadań, z których jest rozliczany przez przełożonego. Czas realizacji obowiązków w tym modelu jest kwestią drugorzędną. Liczy się zaś jakość i precyzja wykonania poszczególnych prac. Kiedy warto wdrożyć w firmie system zadaniowy? Przygotowaliśmy krótką analizę.

Zadaniowy system pracy w rozwijających się firmach

Zadaniowe podejście do bieżących projektów to opcja dla tych managerów, którzy stawiają na różne formy współpracy, w tym pracę zdalną i hybrydową. Z tego nowoczesnego rozwiązania chętnie korzystają zwłaszcza ci pracownicy, którzy ze względu na specyfikę zleceń nie muszą spędzać w biurze standardowych 40 godzin w tygodniu. Są to m.in. programiści, testerzy czy analitycy bezpieczeństwa IT.

Wejdź na the:protocol i znajdź pracę marzeń w IT!

Obecnie wielu pracodawców (m.in. z branży IT czy e-commerce) stosuje zadaniowy model pracy po to, by usprawnić funkcjonowanie swoich biznesów. Jak pokazuje praktyka, pracownicy, obsługujący zlecenia w systemie zadaniowym, wykonują swoje obowiązki sprawnie i w sposób efektywny. Z czego wynika ta efektywność? Po wykonaniu zadań pracownik ma czas dla siebie, co dla wielu osób jest bardzo motywujące. Warto też zaznaczyć, że wysoka jakość pracy zadaniowej przekłada się na konkurencyjność i wydajność biznesów.

System zadaniowy jako metoda organizacji pracy

To oczywiste, że każdy pracownik ma własny styl pracy i wykonuje obowiązki we właściwym sobie tempie. Jak więc usprawnić funkcjonowanie zróżnicowanych zespołów? Rozwiązaniem może być zadaniowy system pracy. W modelu zadaniowym każdy wie, jakie ma obowiązki. Realizację i rozliczanie zadań ułatwiają zaś pomocnicze deadline`y, sugerowane przez przełożonych.

Twoja praca nie przynosi Ci już satysfakcji? Przejrzyj najnowsze ogłoszenia w sieci!

W IT spowolnione tempo reakcji i nieumiejętność zarządzania czasem stanowią poważne przeszkody na drodze zawodowej. Przejrzysty podział zadań i terminów sprawia, że managerowie są w stanie szybko ocenić kompetencje nowo zatrudnionych osób. Zadaniowe podejście do pracy częściowo eliminuje więc problem przestojów realizacyjnych. Pracownik wie bowiem dobrze, co ma do zrobienia.

Zadaniowość a workation i praca zdalna

W dwudziestym pierwszym wieku praca zdalna w modelu zadaniowym stała się czymś oczywistym. Pracodawcy wiedzą bowiem, że młode pokolenia cenią elastyczne formy współpracy. Wielu utalentowanych programistów woli szybko i sprawnie wykonać określoną, dzienną pulę zadań, by następnie mieć czas na realizację swoich pasji. Taka kooperacja opiera się na wzajemnym szacunku i zaufaniu.

Idea zadaniowości świetnie wpisuje się również w koncepcję workation. Wykonywanie pracy zdalnej w atrakcyjnych turystycznie miejscowościach niewątpliwie wpływa korzystnie na poziom motywacji pracowników. Nikt jednak nie chciałby spędzać wielu godzin na bezproduktywnej pracy za biurkiem, wiedząc, że czeka na niego piaszczysta, tropikalna plaża lub wymarzona, górska wspinaczka. Warto jednak zaznaczyć, że zadaniowy system pracy i workation sprawdzają się jedynie w przypadku osób zdyscyplinowanych, samodzielnych i ukierunkowanych na cel.

Podsumowanie

System zadaniowy to doskonały sposób organizacji pracy jednostek i zespołów. Dzięki niemu wiele osób może pracować w dogodnej porze, na przykład w trybie zdalnym lub hybrydowym. Zadaniowa obsługa zleceń oznacza także rezygnację z tradycyjnego, 8-godzinnego dnia pracy, który przestaje mieć znaczenie w kontekście home-office.

Źródło: Artykuł sponsorowany | 2023-11-02

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (1)

Jessica Kerr ⋅ 25-11-2023 | 13:12

Dzięki za ciekawą tematyczną dyskusję! Jeśli chodzi o pytanie dotyczące stosowania zadaniowego systemu pracy, uważam, że jest to świetny pomysł szczególnie dla projektantów UI/UX. Ostatnio natknąłem się na niesamowity przewodnik dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z tą dziedziną. Tutaj https://goit.global/pl/blog/kompleksowy-przewodnik-po-karierze-i-wynagrodzeniach-dla-projektantow-ui-ux/ znajdziecie pełen przekrój kariery i zarobków dla projektantów UI/UX. Na początku warto zaznaczyć, że zanim wejdzie się w temat wynagrodzeń, kluczowe jest zrozumienie różnicy między UI (interfejsem użytkownika) a UX (doświadczeniem użytkownika). Przewodnik skupia się na kluczowych umiejętnościach i narzędziach, które są niezbędne na początku drogi w tej branży. Cieszę się, że takie materiały są dostępne, zwłaszcza dla nowicjuszy, którzy potrzebują solidnych podstaw. Wynagrodzenia w obszarze UI/UX mogą znacznie się różnić, a lokalizacja, doświadczenie i specjalizacja mają ogromne znaczenie. Jestem pewien, że dla wielu osób zainteresowanych tą dziedziną, ten przewodnik okaże się nieoceniony.

Pokaż wszystkie komentarze (1)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźhale i magazyny do kupieniamieszkania na wynajemkamienice poszukiwane do wynajęciadomy na wynajem powiat Szczecineckimieszkania na wynajem powiat Węgorzewskilokale użytkowe na wynajem gmina Głogów Małopolskilokale użytkowe na wynajem gmina Wierzchosławicedomy na sprzedaż w Zaosie-Bronisławówmieszkania na sprzedaż w Brzezindomy na sprzedaż w Rybienku

Deweloperzy

);