Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Kiedy można skorzystać z ulgi odsetkowej

2010-02-03

Kiedy można skorzystać z ulgi odsetkowej

Osoby, które uzyskały pozwolenie budowlane w 2006 r., musiały skończyć budowę do końca 2009 r., aby zachować ulgę odsetkową.

Osoby, które uzyskały pozwolenie budowlane w 2006 r., musiały skończyć budowę do końca 2009 r., aby zachować ulgę odsetkową – informuje „Dziennik Gazeta Prawna".
 
Jak czytamy dalej, jednym z celów mieszkaniowych, który dawał prawo do ulgi odsetkowej, była samodzielna budowa domu oraz nadbudowa lub rozbudowa czy przebudowa (przystosowanie) budynku niemieszkalnego. W tych przypadkach ustawodawca wprowadził dodatkowe ograniczenie czasowe. Inwestycja musiała zostać zakończona przed upływem trzech lat, licząc od końca roku, w którym uzyskano pozwolenie budowlane. Moment zakończenia to data uzyskania pozwolenia na użytkowanie budynku mieszkalnego albo zawiadomienia o zakończeniu budowy (tylko, gdy nie ma obowiązku uzyskania pozwolenia na użytkowanie).
 
Moment zakończenia inwestycji ma istotne znaczenie dla rozliczania ulgi – podkreśla dziennik. Jest to moment, od którego można zacząć odliczać odsetki od kredytu mieszkaniowego. W przypadku samodzielnej budowy domu lub przebudowy itp. po raz pierwszy odsetki rozliczane są za rok uzyskania pozwolenia na użytkowanie budynku, ewentualnie zawiadomienia o zakończeniu budowy.
 

 

Źródło: „Dziennik Gazeta Prawna" 3.02.2010 | 2010-02-03

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania na wynajemkamienice do kupieniahale i magazyny na sprzedażdomy na sprzedaż powiat Nowotomyskimieszkania na sprzedaż powiat Radomszczańskidomy na wynajem gmina Chodeczlokale użytkowe na wynajem gmina Wieniawadomy na sprzedaż w Krzemieniumieszkania na wynajem w Obroczudomy na wynajem w Jawtach Wielkich

Deweloperzy

);