Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Katowicka aleja gwiazd

2010-05-07

Katowicka aleja gwiazd

Już pod koniec września ul. Bankowa w Katowicach ma zamienić się w istną aleję gwiazd.

„Gazeta Wyborcza” informuje, że już pod koniec września ul. Bankowa w Katowicach ma zamienić się w istną aleję gwiazd. Deptak obsadzony drzewami wiśniowymi, z ławkami i miejscem na odciski dłoni najwybitniejszych absolwentów i naukowców to zamysł projektantów. Prace modernizacyjne zaplanowano na początek lipca. Przebudowa ma kosztować 2 mln zł.

Projekt zakłada, że ul. Bankowa zostanie wybrukowana granitową i betonową kostką, a ozdobą klombów będą drzewa wiśni nieowocujących. W jednym z klombów ma stanąć fontanna, będąca pomysłem Witolda Staworzyńskiego, młodego architekta amatora. Został on wyróżniony w konkursie samorządu studenckiego na najlepszy studencki projekt przebudowy ul. Bankowej.

Amatorską koncepcję Staworzyńskiego przerobił Bogdan Markowski – czytamy dalej. Dodał więcej zieleni, by zgodnie z sugestiami samorządu nawiązać do promocji Katowic jako miasta ogrodów, wykorzystywanej w staraniach o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury. Co ważne, na Bankowej zostanie wygospodarowana przestrzeń na rozkładaną scenę, a niepasujący do otoczenia kiosk z artykułami papierniczymi i przekąskami zostanie schowany za żywopłotem. Rozkładana scena przyda się szczególnie podczas obchodów corocznych imprez studenckich – juwenaliów, oraz innego typu festiwali. Będzie też miejsce na stojaki dla rowerów, a z myślą o niepełnosprawnych z Bankowej znikną bariery architektoniczne.
 

Źródło: „Gazeta Wyborcza” Katowice” 29.04.2010 | 2010-05-07

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy do kupieniainne nieruchomości poszukiwane do wynajęciadomy na zamianęlokale użytkowe na wynajem powiat Cieszyńskilokale użytkowe na wynajem powiat M. Bytomdomy na sprzedaż gmina Legnickie Poledomy na sprzedaż gmina Wejherowomieszkania na sprzedaż w Ciebłowicach Dużychdomy na wynajem w Lipcemieszkania na sprzedaż w Kapitule

Deweloperzy

);